Created with Sketch.

У Луврі виставлять рідкісні ікони з колекції київського Музею Богдана і Варвари Ханенків

08.06.2023, 11:03
Мікромозаїчна ікона Святого Миколая кінця XII століття була придбана подружжям Ханенків в одній з подорожей.

У Луврі (Париж) з 14 червня до 6 листопада пройде виставка "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків".

"Партнерство Лувру та Музею Ханенків - це не лише дружня підтримка професійної спільноти за часів повномасштабної війни Росії проти України, а й довгостроковий науково-дослідний проект та співпраця інституцій. Після експонування ікони будуть вивчені в лабораторіях Національного центру досліджень і реставрації музеїв Франції", - повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" в.о.директорки музею Ханенків Юлія Ваганова.

Серед представлених у Луврі буде п'ять особливо цінних візантійських ікон.

1941 року до музею Ханенків надійшли чотири виняткові енкаустичні ікони VI-VII: "Святі Сергій і Вакх", "Святий Іван Хреститель", "Богородиця з Немовлям" і "Святі Платон і Гликерія". До цього вони були в Антирелігійному музеї, створеному радянським урядом на основі експонатів із фондів низки закладів, серед яких колишня Київська духовна академія. У 1885 році ці ікони надійшли до Церковно-археологічного музею при цій академії за заповітом настоятеля Михайлівського золотоверхого монастиря архимандрита Порфирія Успенського, який отримав їх під час однієї зі своїх подорожей до гори Синай.

Як повідомили в музеї Ханенків, співпраця з Лувром почалася з пропозиції спільної наукової експертизи цих Синайських ікон. Нині Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. У 2027 році заплановано відкриття відділу мистецтв Візантії та християнства на Сході. Наразі його колекція містить близько 13 тис. експонатів, що охоплюють широке хронологічне поле - період від 220 р. до 1923 року.

"Команда визначає свій вектор на майбутній тісній співпраці з Україною, фундаментальних дослідженнях і свідомій позиції щодо актуальних подій. Важливо для команди те, що дослідження будуть не конфесійними, а цивілізаційними. Зали відділу відкриються 2027 року, а перший виставковий проект буде саме з Музеєм Ханенків", - повідомили у пресслужбі музею.

Проект проходить у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH), який від початку війни був повністю відданий справі збереження української спадщини.

Читайте також
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08
Культура Стан скульптур на архикатедральному соборі св. Юра в м. Львові викликає стурбованість фахівців
08 червня, 17:44
Культура У костелі в Дубні на Рівненщині вперше за 65 років зазвучав орган
08 червня, 14:33
Культура У львівському храмі блаж. Климентія Шептицького виставили для огляду старовинні плащаниці
08 червня, 09:48