У Львівському музеї історії релігії зазвучить музика у виконанні провідної української органістки

17.06.2021, 10:59
Культура
У Львівському музеї історії релігії зазвучить музика у виконанні провідної української органістки - фото 1
Завдяки Асоціації Haliciana Schola Cantorum, яка популяризує у Львові класичну музику, і її мистецькому керівникові Іванові Духничу Львівський музей історії релігії став домівкою цифрового органа. Такий орган був створений, щоб імітувати звучання справжнього органу максимально якісними сучасними способами.

З 18 червня по п’ятницях, суботах і неділях о 15 годині органну музику можна буде почути у виконанні провідної української органістки Олени Мацелюх.

Орган виготовлений німецькою фірмою Ahlborn (Альборн) на початку 2000-х років. За словами Івана Духнича, інструмент цієї фірми єдиний в Україні. Кілька років він стояв у каплиці жіночого монастиря біля Цюріха. Його застосовували у богослужіннях. 2019 року благодійна організація «Мальтійська служба допомоги» подарувала орган Асоціації Haliciana Schola Cantorum.

Завдяки підтримці швейцарської організації Bär und Leu і швейцарського центру Мальтійського Ордену інструмент доставили минулого року в Україну.

Перед від’їздом його перевірила і налаштувала швейцарська фірма Orgel- und Musikservice. Інструмент має два мануали, 30 регістрів (голосів) та повну педальну клавіатуру, що дозволяє виконувати найрізноманітніші шедеври світової класики.