Український Католицький Університет та Незалежний культурологічний часопис "Ї" запрошують 1 листопада на Молитву українсько-польського примирення.
Цей захід відбувається щороку на українських військових похованнях та польських військових похованнях на Личаківському цвинтарі у Львові і засвідчує готовність до взаємного вибачення, міжнаціонального примирення та готовності будувати спільну, нерозділену непереборними стінами Європу.
«Ми й далі наполягаємо на єдино вірному формулюванні, яке дозволило переосмислити і наповнити новим змістом українсько-польські стосунки новітнього часу: «Вибачаємо і просимо вибачення»», – наголошують організатори молитви.
Захід благословили і неодноразово брали участь єрархи УГКЦ та РКЦ в Україні: Блаженніший Любомир Кардинал (Гузар) та Мар’ян Кардинал Яворський, Архиєпископ Мечислав Мокшицький, владика Венедикт (Алексійчу), владика Борис (Ґудзяк). Також у заході брали участь знакові для українсько-польських стосунків громадські діячі: Яцек Куронь, Мирослав Маринович, Євген Сверстюк.
Збір о 13.30 коло входу до Личаківського цвинтаря.
Історична довідка: У ніч на 1 листопада 1918 року українці, скориставшись моментом розпаду Австро-Угорської імперії, перейняли владу у Львові, проголосили Західно-Українську Народну Республіку (ЗУНР) та закликали усі етнічні громади краю до участі в її розбудові. Однак польське населення, яке чисельно переважало у тодішньому Львові, виступило проти. Після прибуття військових підрозділів з Польщі та тритижневих боїв нечисленним українським частинам довелося залишити місто.
Обидві посталі по Першій світовій війні держави – Польща та ЗУНР – були змушені виборювати незалежність у новій війні. Нині ті, хто воював один проти одного на початку минулого століття, спочивають поруч на Личаківському цвинтарі у Львові, а їх нащадки разом моляться за упокій душ своїх прадідів.
Окрім того, саме 1 листопада – День Усіх Святих за латинським календарем – став у Львові традиційним поминальним днем.