Created with Sketch.

У Львові дискутували про майбутнє протестантської богословської освіти у Східній Європі

29.09.2016, 14:44

Майбутнє Церкви і місії в Європі і Євразії все більше визначається процесами в освіті - новими богословськими підходами, вихованням нових лідерів, новими форматами взаємодії між школою і місією. Про це йшлося на круглому столі «Міжнародна консультація "Майбутнє богословської освіти в Євразії і Східній Європі"», який відбувся 28 вересня 2016 року у Львові.

Майбутнє Церкви і місії в Європі і Євразії все більше визначається процесами в освіті – новими богословськими підходами, вихованням нових лідерів, новими форматами взаємодії між школою і місією. Про це йшлося на круглому столі «Міжнародна консультація "Майбутнє богословської освіти в Євразії і Східній Європі"», який відбувся 28 вересня 2016 року у Львові.

На круглий стіл зібралися 50 учасників, серед яких були керівники і викладачі богословських шкіл, лідери служінь, пастори та місіонери, — повідомили РІСУ у прес-службі Дослідницької ініціативи «Місія Євразія».

Консультацію організували Mission Eurasia/Асоціація «Духовне відродження», Українська баптистська теологічна семінарія (м Львів), Josiah Venture, Ресурсно-дослідний центр ЄААА.

У 2014-2015 роках під керівництвом доктора Стіва Петті було проведено масштабне дослідження основних тенденцій у богословській освіті декількох країн Східної Європи. Учасники консультації обговорили результати дослідження, доступні у вигляді книги, а також окреслили в ході спільної роботи контури нових підходів до реформування і інтеграції освіти, Церкви і місії.

Книга Петті має чотири основні розділи. Перш за все, це аналіз досвіду минулого, де розглядається недавня історія розвитку богословської освіти. У другому розділі автор розглядає освіту в сьогоденні. У третьому розділі, присвяченому майбутньому в богословській освіті, вимальовуються нові концепції, представлені яскраві приклади новаторства і конкретні ідеї для потенційного розвитку освіти. У четвертому розділі пропонуються подальші кроки з розвитку богословської освіти.

У Львові «Місія Євразія» проводить свій захід вперше в партнерстві з Українською баптистською теологічною семінарією.

З доповідями виступили:

Стів Петті, ініціатор дослідницького проекту з питання богословської освіти, підкреслив важливість зверну увагу на ті виклики, які існують в богословській освіті сьогодні.

Доктор Михайло Черенков, представляючи служіння дослідницької ініціативи «Місії Євразія», вказав на те, що крім результатів дослідження Стіва Петті і досліджень Олександра Негрова про феномен лідерства в різних аспектах, готується до друку дослідження про результати пошуку національних ініціатив, які мають успіх і є точками зростання в пострадянських країнах.

Доктор Ярослав Пиж, ректор Львівської семінарії, який свого часу навчався в Москві та у США, вказав на дві проблеми: місцеві церкви не бачать необхідності в семінарії, а випускники створювали поганий імідж семінарії. «Ми побачили розрив між церквою і семінарією та розрив між випускниками і потребами церкви. Богословські студії набули університетську модель освіти», — зауважив він.

Доктор Стів Петті наголосив: «Ми стоїмо перед необхідністю в наступному кроці для богословської освіти».

Під час дискусії про те, які сучасні виклики є в богословській освіті, учасники говорили, що немає церковного замовлення на богословську освіту, Церкви не бачать потреби в богословській освіті.

Вони констатували, що як і раніше існує стан напруги між Церквою і семінарією. Під час дослідження йшлося про те, як зміцнювати богослов'я і не обтяжувати Церкву? Як скоординувати високі богословські стандарти і потреби Церкви? Як зберегти якість освіти і її здешевлення?

Тарас Дятлик, який виступав під час круглого столу, у своїй передмові до книги Стіва Петті пише: «В останнє десятиліття ми занадто загордилися своєю східнослов'янською духовністю і месіанським покликанням, чистотою своєї доктрини і віри, правильністю богослужбової практики, особливо в формах проведення зібрань. Ми віддалися духовній гордості щодо того, що пережили безбожний радянський режим і піднесли свою духовність вище духовності інших християнських організацій».

На переколнання Дениса Горенькова,  «богословська освіта в Україні та в Євразії переживає кризу. Цей шлях повинен бути гідно пройдений. І слава Богу, за тих людей і ті організації, які роблять це можливим».

Консультація, яка стосувалася майбутнього богословської освіти, проходила в інтерактивній обстановці, де автор представив результати дослідження, дав можливість в групах обговорити свої думки щодо дослідження, а також сфокусував учасників на створенні планів дій, спрямованих на поліпшення богословської освіти. Наприкінці круглого столу були підведені підсумки роботи консультації, і була проведена панельна дискусія. Основним результатом роботи консультації, було виявлення розриву між Церквою і богословськими навчальними закладами, йшлося про кроки щодо подолання цієї кризи – наприклад, відмова від конкуренції між школами, а також акцент на створенні літніх богословських шкіл для розвитку викладачів,

Ректор Кременчуцької євангельської семінарії Іван Овчаренко вказав на необхідність партнерства і важливість не боятися труднощів, приймаючи інноваційні рішення.

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08