• Головна
  • Новини
  • У Львові діє виставка до сторіччя святого Папи Івана Павла ll...

У Львові діє виставка до сторіччя святого Папи Івана Павла ll

22.10.2020, 09:10
У Львові діє виставка до сторіччя святого Папи Івана Павла ll - фото 1
19 жовтня 2020 року у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку «Він змінював світ», присвячений сторіччю з дня народження св. Папи Івана Павла ІІ. Серед експонатів — унікальні дитячі, родинні світлини, портрети Івана Павла IІ, скульптура, пам’ятні медалі, монети, марки та особисті речі святого.

Виставка діятиме у Львівському музеї історії релігії до 31 січня 2021 року.

Гостями заходу були архиєпископ та митрополит Львівський Ігор Возьняк, референт католицьких ЗМІ у Львівській архидієцезії о. Олександр Кусий.

Про Івана Павла ІІ владика Ігор згадує як про сучасного святого й називає його всесвітнім папою: «Папу Івана Павла ІІ згадуємо як сучасного святого, що жив ще в наші часи й служив Церкві. Жоден зі святих отців не об’їхав стільки країн світу, як це зробив святий Іван Павло ІІ. Його можна назвати „всесвітнім Папою“, який любив людей, а люди любили його. Він усіх зустрічав із відкритими обіймами. Папа показав нам: щоб стати святим, не потрібно здійснювати великих чи мученицьких подвигів. Він довів, що можливо бути святим у сучасному світі, дотримуючись Божого Закону і люблячи ближнього».

У Львові діє виставка до сторіччя святого Папи Івана Павла ll - фото 60356

 

Наприкінці владика навів життя святого як приклад для наслідування і звернувся з побажанням: «Наслідуймо святих. Ми не станемо папами, але благородне життя всім є під силу. Нехай наше життя буде праведним, щоб ми вдостоїлися зустрітись зі святим у небі».

До виставкового проєкту долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який був особистим секретарем святого. Він поділився особистими речами Папи, які можна побачити усім охочим. Його вітальне слово передав отець Олександр Кусий, у якому владика згадує про особливе ставлення папи Івана Павла ІІ до України, зокрема до Львова: «Радію, що сьогодні Львівський музей історії релігії вшановує пам’ять великого папи, проповідника цивілізації любові, який носив у серці Україну та Львів. Ті, хто відвідуватиме цю виставку, сподіваюся, відчуватиме близькість святого папи та отримає Божу благодать за його заступництвом».

У Львові діє виставка до сторіччя святого Папи Івана Павла ll - фото 60357