Бронзову мініатюру святині, яку виготовив скульптор Василь Одрехівський, 29 грудня розмістили на площі навпроти храму. Замовником робіт, вартість яких склала близько 400 тис. грн, виступила Галицька районна адміністрація.
Джерело: Високий замок
«На завершення року нас зібрала дуже знакова подія. Ця площа є символічною з кількох причин: Гарнізонний храм став сьогодні своєрідним символом у російсько-українській війні. Саме тут ми прощаємося з нашими Героями. Сюди приходять Герої, які одружуються, в яких народжуються діти. Нам дуже важливо, щоб кожен мав змогу побачити і пізнати історію й сучасність нашого Гарнізонного храму. Все більше людей матимуть змогу відчути серцем ще одну частинку Львова», — сказав під час презентації 3D моделі Гарнізонного храму перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Участь у відкритті макету храму взяла і незряча родина Голуб — батьки покійного Героя АТО Юрія. Настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук розповів, що власне ці люди теж певним чином спонукали до такого проєкту.
«Щиро дякуємо авторам, співавторам і усім, хто долучився до створення цього макету. Особливо дякуємо тим, для кого це зроблено. І сьогодні серед наших гостей є родина захисника України Юрія Голуба, який загинув у 2014 році, які є незрячі, і які також нас спонукали до створення цієї особливої локації, щоби можна було шрифтом Брайля відчитати, яким є храм, яка його архітектура», — зазначив отець Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
Як зауважив скульптор, член Національної спілки художників України Василь Одрехівський, створення копії храму — колективна робота митців, архітекторів, отців. «Я щасливий, що мав можливість допомогти, долучитися. Я радий, що Львів стає інклюзивним містом», — додав скульптор.
3D модель Гарнізонного храму — вже шостий макет у Львові, адаптований для людей, які не бачать. Так, у місті доступними для незрячих людей є мініскульптури Ратуші, церкви св. Юра, пам’ятника Т. Шевченку, Оперного театру та фігури Матері Божої, що на пл. Марійській.
За словами в.о.директора департаменту гуманітарної політики Євгена Бойка, наступним об’єктом, який планують відтворити у макеті, стане Латинська катедра. «Вона теж є популярною і серед туристів, і серед мешканців. Це буде на одній вертикалі: маємо макет на пл. Ринок, макет Гарнізонного храму і беремо собі за мету на наступний рік — макет Латинської катедри», — зауважив Євген Бойко.