• Головна
  • Новини
  • У Львові і Києві поминальною молитвою відзначать 95-ту річницю Бою під Крутами...

У Львові і Києві поминальною молитвою відзначать 95-ту річницю Бою під Крутами

29.01.2013, 09:25
У Львові і Києві поминальною молитвою відзначать 95-ту річницю Бою під Крутами - фото 1

У Львові урочисто відзначать 95-ту річницю подвигу Героїв Крут. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, в рамках відзначення, 28 січня офіційна делегація зі Львівщини виїхала в с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області на заходи з вшанування пам’яті Героїв Крут.

Kruty.jpg

Сьогодні українці вшановують Героїв Крут, які 29 січня 1918 року стали на захист української державності. Подвиг українських патріотів має свій духовний вимір. Ціною власного життя вони показали, що любов до Батьківщини й відданість національній ідеї – це і є та могутня сила, яка набагато перевищує зброю і будь-які внутрішні чи зовнішні загрози. 

У Львові урочисто відзначать 95-ту річницю подвигу Героїв Крут. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, в рамках відзначення, 28 січня офіційна делегація зі Львівщини виїхала в с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області на заходи з вшанування пам’яті Героїв Крут.

29 січня у Львові відбудеться покладання квітів до могили учасника бою під Крутами І. Лоського на Личаківському кладовищі Львова, поминальна молитва за полеглих у бою під Крутами та урочисте проходження ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

О 15.00, розпочнеться вечір-реквієм з нагоди вшанування подвигу Героїв Крут у Львівському державному ліцеї із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. На завершення заходів, о 18.00, відбудеться свічкова хода ліцеїстів Львівського державного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, молодіжних організацій та представників громадськості центральною частиною міста: пішохідною алеєю проспекту Свободи - площа біля Львівського національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької – площа біля пам’ятника Т.Шевченкові – Марійська площа.

29 січня 2013 року, Прем’єр-міністр України Микола Азаров на Аскольдовій могилі візьме участь у поминальній церемонії та покладанні квітів з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.  

«95 років тому відбувся бій під Крутами. Цей подвиг української молоді назавжди викарбувався золотими літерами на сторінках нашої історії. Самопожертва в ім'я Вітчизни військових курсантів, студентів, гімназистів є прикладом патріотизму та любові до рідної землі. Схилімо ж сьогодні голови у скорботі за тими, хто віддав життя за незалежність України, за свій народ», – йдеться у зверненні Президента до українців з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.

Довідка: Загибель воїнів-студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання.