У Львові інтронізовано Митрополита Львівського УГКЦ

29.11.2011, 11:37
У Львові інтронізовано Митрополита Львівського УГКЦ - фото 1
Під час Архиєрейської Літургії в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові 29 листопада урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано Митрополита Львівського.

Voznyak.jpgexklusiv.gifПід час Архиєрейської Літургії  в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові 29 листопада урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано Митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк). Відсьогодні титул правлячого Львівського архиєрея буде «Львівський  архиєпископ і митрополит». Архиєпископство Львова піднесене до гідності Митрополії, а собор святого Юра у Львові оголошено архикатедральним собором Львівської митрополії УГКЦ.

Владика Богдан (Дзюрах) Адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів УГКЦ зачитав грамоту про створення Львівської митрополії УГКЦ. У ній йшлося про всю історію УГКЦ, про її важкий шлях до створення, а потім відновлення структур Києво-Галицької Митрополії, про легалізацію УГКЦ  після тоталітарного режиму, про повернення УГКЦ до Києва.

«Боже повеління виявило справедливість, і наша Церква повернулася до первопрестольного граду Києва. УГКЦ прямує до утвердження патріаршого устрою,  і ці старання визнають у Римі. Синод вирішив створити на землях Києво-Галицької Церкви три нових митрополії. Ці наші рішення поблагословив і схвалив Папа Бенедикт XVI», – оголошено у грамоті.

Також оголошено, що до складу Львівської митрополії входить Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії.

До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії.

До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії.

Першими митрополитами новостворених митрополій проголошено владику Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, владику Володимира (Війтишина), єпарха Івано-Франківського та владику Василя (Семенюка), єпарха Тернопільсько-Зборівського.

Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Оголошено, що Києво-Галицька Митрополія є спадкоємницею усього майна УГКЦ. Місто Галич, яке відноситься до Івано-Франківської області, підлягає безпосередньо в розпорядження Києво-Галицького Верховеного архиєпископа, а в майбутньому Патріарха.

Церемонію возведення на престол Митрополита Львівського архиєпископа Ігоря (Возьняка) здійснив Глава УГКЦ Патріарх Святослав.

"Подібної події мабуть давно не було у Львові. Ми можемо сказати, що подібною подією двісті років тому тішився Львів, коли тут створювалася Галицька Митрополія, але радше з відчуттям смутку, оскільки наші єпископи, наші єпархії були від’єднані від свого отця і глави у стольному граді Києві. Але сьогоднішня подія є особливою, оскільки новостворена Львівська Митрополія у своїй природі і своїй структурі продовжує традицію, спадкоємство і правонаступництво цього славного княжого града", – сказав Глава УГКЦ.

У промові Патріарх Святослав назвав Львівську митрополію другою за важливістю після Києво-Галицької Митрополії  УГКЦ і наголосив, що здійснилася воля усіх попередніх Глав УГКЦ: Митрополита Андрея ( Шептицького), Патріарха Йосифа (Сліпого), кардинала Мирослава-Івана Любачівського, Патріарха Любомира (Гузара), які впродовж своїх служінь йшли до цієї мети. 

Участь у Літургії  взяли усі владики УГКЦ на чолі з Патріархом Святославом (Шевчуком), Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський адміністратор Мукачівський ГКЦ владика Мілан (Шашік), єпископи РКЦ в Україні Маркіян Трофим'як та Леон Малий, екзарх Грецької Католицької Церкви Димитріос Салахас. На Літургії також був присутній Митрополит Львівсько-Сокальський УПЦ КП владика Димитрій (Рудюк).

Митрополія в Івано-Франківську буде проголошена 13 грудня. Митрополія у Тернополі – 22 грудня.