Created with Sketch.

У Львові мистецькою програмою відзначили 160-річчя від дня народження Андрея Шептицького

01.08.2025, 13:19

У Львівській національній опері цими днями відбулася мистецько-духовна програма «Іду я, мій Боже… іду!» з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Участь у заході взяли представники Церкви, влади, культури та громадськості.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час програми прозвучали музичні твори та художні композиції, що відтворили ключові моменти життя митрополита Андрея — духовного провідника, національного лідера, мецената і захисника людської гідності.

У привітальному слові до учасників події архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк зазначив, що «митрополит Андрей — духовна колона нашої Церкви. Він не похитнувся нічим у служінні Богові і святій Церкві. Гідно, здаючись на волю Бога, пережив дві великі війни. Ми теж зараз переживаємо великі страждання війни. Митрополит довіряв Богові, не похитнувся у своїй надії та надихає нас у сьогоднішні дні жорстокої війни, щоб ми далися цілковито у руки Господні. Хай Господь вислухає благальні слова праведного митрополита Андрея та почує наші благання, щоб завершити війну в Україні».

Відтак до слова був запрошений Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас. Він наголосив, що «сьогоднішня подія не є тільки історичною чи музичною, а це наше життя, наша молитва. Бо коли ми говоримо про святу людину, пам’ятаймо: Бог є Богом живих, а не мертвих. Тому зі святими, а сьогодні ми говоримо про власне таку особу — митрополита Андрея — нема історії, вони продовжують жити з нами. Сьогодні ми молимося до Андрея і до Бога, щоб Він захистив нас від гріха та від російської агресії».

Також до присутніх звернулися голова ЛОДА Максим Козицький, заступник голови облради Юрій Холод і перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Голова Оргкомітету отець Юстин Бойко зауважив, що постать митрополита Андрея актуальна і сьогодні. Він наголосив на тому, що митрополит Андрей Шептицький — приклад віри, яка діє, бо «віра була не модною прикрасою в його житті — а центром, джерелом, силою, що надихала і вела».

Його життя доводить, що «віра не усуває людину від суспільства, а посилає її в самий центр подій, щоб там бути світлом».

«Львів має привілей бути містом, де Митрополит будував Церкву і Україну, а тому „ім’я та християнські цінності Шептицьких повинні стати наріжним каменем розвитку нашого міста і країни“, — додав отець.

У своєму слові режисер-постановник та автор ідеї Михайло Перун підкреслив, що «дуже символічним є сьогоднішнє спільне вшанування праведного Андрея митцями зі Львова — Заслуженою академічною капелою України „Трембіта“ та артистами з Луганська — Академічним симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії, який тимчасово перебуває у Львові. Відтак можемо сказати, що митрополита Андрея Шептицького вшановує вся Україна. Пам’ятаймо, що саме митрополит Андрей у 1933 році ініціював спільне пастирське послання „Україна у передсмертних судоргах“, щоб рятувати від Голодомору цю частину України».

Також під час заходу було оголошено про старт конкурсного відбору на Премію імені митрополита Андрея Шептицького, започатковану у 2023 році з ініціативи Львівської ОВА.

Читайте також
Католики Ювілей візиту Папи Івана Павла ІІ у Львові вшанують молитовними чуваннями молоді
Сьогодні, 14:28
Католики Понад 90 військових капеланів УГКЦ взяли участь у щорічних реколекціях
Вчора, 16:28
Католики Отець-доктор Богдан Прах розповів, як готувався 25 років тому історичний візит до Львова Папи Івана Павла ІІ
Вчора, 10:21
Католики У Міжнародний день батька єпископ УГКЦ закликав молитися за священиків
01 серпня, 10:55