У Львові молитовно вшановано жертв Скнилівської трагедії

28.07.2012, 01:04
У Львові молитовно вшановано жертв Скнилівської трагедії - фото 1
27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському летовищі зазнав катастрофи літак Су-27, вбивши 77 і поранивши понад 100 людей.

Скнилівська_трагедія.jpgexklusiv.gifУ Львові  27 липня на місці трагедії молитовно пом’янули загиблих під час сумнозвісного авіашоу на Скнилівському аеродромі 10 років тому.

Розпочалося поминання Літургією у розташованій поруч з львівським летовищем каплиці Всіх святих українського народу пам’яті жертв Скнилівської трагедії. Каплиця належить Львівському екуменічному релігійному братству «77 ангелів» (саме таким є офіційне число жертв трагедії, хоча за твердженням  родичів потерпілих, загиблих було значно більше, зокрема, серед військових строкової служби, які стояли в ланцюгах охорони). Щонеділі у ній почергово служать священики 4 Церков Київської традиції: УГКЦ, УПЦ КП, УПЦ (МП) та УАПЦ. Останньої суботи місяця відправляється екуменічне богослужіння за участю усіх конфесій.

Як повідомив РІСУ з місця події Тарас Гринчишин, Літургію очолив владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. На Літургії були присутні також священики УПЦ КП і УАПЦ.

У проповіді владика сказав: «Вдивляючись з віддалі у цю подію, яка все далі відходить в історію, бачимо, що сталася вона передусім через недбалість, халатність… Багато речей було зроблено недбало в часі планування, підготовки й проведення. Погляньмо на наше життя: як часто недбайливо відносимося ми до наших справ і обов’язків – всюди, де Бог нас поставив. Усі справи – великі й малі – вимагають нашої відповідальності. Нічого в житті не можемо зробити, якщо не відноситимемось до цього серйозно. Цього вчить нас Скнилівська трагедія».

Скнилівська_трагедія_2.jpgВідзначення роковин трагедії продовжилося на «сегменті пам’яті», який знаходиться безпосередньо на місці трагедії посеред поля аеродрому. До меморіальних знаків-каменів кожному із загиблих покладено квіти та відслужено панахиду.

28 липня буде відслужено ще одне Богослужіння у соборі Святого Юра. У місті оголошено жалобу, обидва дні триватимуть концерти-реквієми.

Нагадаємо, що 27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському летовищі зазнав катастрофи літак Су-27, вбивши 77 і поранивши понад 100 людей.