Єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир у співслужінні духовенства 3 березня звершив панахиду біля пам’ятника «Депортованим українцям Закерзоння» 1944-1951 рр., з нагоди 79-ої річниці різанини в Павлокомі.
Участь у молитві взяли представники громадськості, влади, УКУ, учасники різних етнічних товариств та небайдужі львів’яни, повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.
По завершенні молитви владика Володимир звернув увагу на символізм пам’ятника «Депортованим українцям Закерзоння» 1944-1951 рр.
«Ось ми стоїмо сьогодні тут, перед дуже символічним пам’ятником, на якому відображенні різні місцевості, різні люди. Але тут є один спільний корінь. Запорука нашої сильної держави буде полягати в тому, якщо ми будемо черпати нашу силу з джерела, з кореня духовності. Ми можемо мати багато бюрократичної біганини, мітингів, різних патріотичних зустрічей, промов, але якщо не буде кореня духовності і національної свідомості нам нічого не вийде», – ствердив він, зауваживши, що велика сила бути єдиним у різноманітності. Але, – продовжив він, – якщо корінь всохне, то як би ми гілки не прикрашали, вони не будуть мати певного майбутнього. Тому сьогодні творимо молитовну пам’ять тих, які нам проклали дорогу до нашої також сьогоднішньої держави, за наших предків. Даруючи нашим предкам молитовну пам’ять, подивімося з якого кореня, з якого джерела ми черпаємо силу для розбудови нашої держави», – закликав владика Володимир.
Довідка: Трагедія села Павлокоми, Бійня у Павлокомі — винищення 1—3 березня 1945 року нерозформованим відділом польської Армії Крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (пол. Józef Biss) на псевдо «Вацлав» разом з групами з навколишніх польських сіл українського мирного населення села Павлокома. Більшість із очевидців тієї жахливої трагедії, яка сталась у Павлокомі 79 років тому, вже відійшли у вічний світ. До Другої світової війни у Павлокомі проживали 1370 селян, з яких 1190 були етнічними українцями. Зусібіч українське село було оточене польськими військами.