У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки

04 травня, 11:36
Культура
У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки - фото 1
У самому центрі міста, в Святопокровському жіночому монастирі Студійського Уставу УГКЦ, діє унікальна виставка писанок та вишивок, що представляють різні куточки України. Тут навіть є точна копія найдавнішої писанки, яку знайшли на теренах України.

Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

Музей розташований на площі Вічевій. Колекція у понад 1500 екземплярів створена в Канаді руками однієї монахині-студитки родом з Гуцульщини та перевезена, за її заповітом, до Львова у 1990-х роках.

У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки - фото 71740

«Всі роботи у музеї створені руками сестри Дарії Дубляниці, монахині Святопокровського монастиря в Канаді. Вона була мисткинею. Любила вишивки, збирала писанки. Робила копії писанок з музеїв та приватних колекцій Канади та Європи. Старалася зберегти історію писанкарства для України, адже тут писанка тоді була заборонена», – розповідає історію колекції монахиня Васіяна.

У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки - фото 71742

Дарія Дубляниця не лише писала писанки, а й досліджувала їх. Вона скрупульозно та вправно відтворювала писанки зі всіх куточків України. Мати-ігуменя Дарія разом із сестрою Веронікою упорядкувала та видала у 1982 році німецькомовну книжку «Писанки. Походження й значення українських великодніх писанок».

За словами сестри Васіяни, Дарія Дубляниця ніколи не була в Україні, але її рід походив з Гуцульщини. Її дідусь Степан Витвицький на початку 20 століття був музикантом та громадським діячем, походив з Коломиї. У 1918 році саме він біля Софії Київської зачитував Універсал про самостійну Україну та був президентом УНР у вигнанні.

У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки - фото 71743

За своє життя сестра Дарія написала понад 54 тисяч писанок. Багато робіт вона передала у різні музеї Європи. Більше як 200 писанок у 1993 році подарувала Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького, де підтвердили, що роботи матері-ігумені високої якості і аналогів їм немає.

У Львові можна побачити копію дохристиянської писанки - фото 71744Виставка у монастирі постійна та працює щодня з 12:00 до 18:00, окрім неділі, понеділка і святкових днів. Але є можливість потрапити на виставку і в інші години, якщо задзвонити за номером телефону, вказаним на дверях храму.

Детальніше про колекцію і музей читайте тут:

Сестра Дарія (Дубляниця): бути монахинею, мисткинею і патріоткою