13 - 20 грудня у Львові відбулися “Дні їдишу та міжкультурного діалогу”. Фестиваль організувало Товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема за підтримки Українського Культурного Фонду. Запрошені експерти з України, Польщі, Ізраїлю, Нідерландів, Канади та США долучилися до дискусій та, зокрема, обговорили питання міського простору Львова.
Як розповів 032.ua голова товариства єврейської культури імені Шолом-Алейхема Олександр Назар, усі заходи були об'єднані словом-гаслом “ДІАЛОГ”, що розшифровується як Дружба, Ініціатива, Аргументи, Люди, Об’єднання, Глузд. А центральною подією фестивалю став круглий стіл на тему “Збереження історичної спадщини”, за участі канадського вченого Марка Фраймана, заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, керівниці управління охорони історичного середовища Львова Лілії Онищенко та інших.
Зокрема, розвинули дискусії щодо збереження колишнього єврейського "краківського" передмістя у Львові. Архітектор Маркіян Косак запропонував гармонізувати забудову та облаштувати рекреаційну зону – розбити парк на місці ринку "Добробут", зв’язати Середмістя з умовним центром району - площею Святого Теодора.
На згадану площу виходить фасад унікальної пам’ятки культури середини 19 століття - необароккової синагоги "Якоб Гланзер Шуль". Це єдина вціліла після нацистської окупації Львова синагога з кількох десятків божниць, що колись були у районі. За словами Олександра Назар, її збереження і ревіталізація є пріоритетом у роботі Львівського товариства єврейської культури. Синагогу як "будинок зібрання" хочуть зробити місцем притягання людей та ідей, помітним на культурній мапі не лише Львова, але й України та Європи.