У Львові ще кілька пам’яток культурної спадщини матимуть власні 3D-моделі. За фінансового сприяння фундації «ALIPH», у місті оцифрують об’єкти Вірменського ансамблю – церкву, дзвіницю, огорожу та колону св. Христофора, а також Преображенську церкву, храм Івана Золотоустого та дерев’яну церкву Пресвятої Трійці, що на Сихові.
Про це повідомляє сайт Львівської міської ради.
Як наголосила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, роботи з оцифрування об’єктів, які є універсальною світовою цінністю та перебувають під захистом ЮНЕСКО, в сьогоднішніх реаліях є особливо актуальними. Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію.
«3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт. Ми можемо базуватися на ньому при виготовленні проектно-кошторисної документації. Раніше таке 3D-сканування виконувалось під час проєктування замість традиційних обмірів, а зараз робимо на найважливіших пам’ятках. Дякуємо міжнародним донорам, які допомагають нам захищати нашу культурну спадщину», - зазначила Лілія Онищенко.
Окрім цього, у співпраці з фундацією у місті відреставрують унікальні вітражі у храмі Івана Золотоустого та в житловому будинку на вул. Кн. Романа, 34. А ще – оцифрують архів давніх проектів.
Під час другого етапу співпраці з «ALIPH» у Львові планують оцифрувати ще 10 об’єктів культурної спадщини. Зокрема, костел кармелітів босих, віллу Юзефи Франц, палаци Сосновського та Сєменських-Левицьких та ін.
Нагадаємо, у Львові 3D-моделі вже створили для низки архітектурних пам’яток. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиці Боїмів та Сикстів тощо.
Фундація «ALIPH» – Міжнародний альянс захисту культурної спадщин в зоні конфліктів, що базується в Швейцарії та функціонує на засадах державно-приватного партнерства.