Презентація відбудеться у четвер, 26 травня, о 16:30 у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15), як спільний захід видавництва "Центр Європи" та Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.
У львівському видавництві "Центр Європи" побачив світ перший том ґрунтовного двотомового видання "Дністер. Туристичний путівник". Його авторку Олену Крушинську читачі вже знають за книжками "Сорок чотири дерев'яні храми Львівщини" і "Два береги Збруча" (у співавторстві), а також за її проектом "Дерев'яні храми України". Серед останніх її доробків – два випуски часопису "Галицька брама", присвячені закарпатським пам'яткам (упорядник, редактор) і перевидання "Нарисів Дніпра" – книжки О.С. Афанасьєва-Чужбинського, написаної за матеріалами експедиції 1856–1859 років.
"Дністер" – перший путівник і перше історико-краєзнавче видання, присвячене одній з трьох найдовших річок нашої країни (1362 км). Вона бере початок у Карпатах і впадає у Чорне море, перетинаючи на своєму шляху по Україні й Молдові чотири історико-географічні регіони: Галичину, Поділля, Буковину й Бессарабію. У книзі розповідається про замки, фортеці, монастирі, муровані й дерев’яні храми і синагоги, забудову історичних містечок, панські маєтки і печерні монастирі – загалом понад 500 пам’яток архітектури. Не лишилися поза увагою фортифікації часів Першої і Другої світових воєн, залізниці, промислові споруди, млини, мости і поромні переправи. В описі природи акцент зроблено на наймальовничіші об’єкти: каньйони Дністра та його допливів, гори, скелі, водоспади, озера, заповідні урочища і печери.
Перший том охоплює ділянку Дністра від його витоків до гирла Збруча – річки-кордону, що розділяла Австро-Угорську й Російську імперії, Польщу і Радянський Союз. Найхарактерніші категорії пам’яток для описаної ділянки – це дерев’яні церкви й дзвіниці, забудова історичних містечок, костели і кляштори, маєтки польської шляхти, руїни замків XIV–XVII ст., пам’ятки княжої доби і музеї, об’єднані у складі Національного заповідника "Давній Галич", австрійські фортифікації часів Першої світової війни, буковинські церкви й монастирі. Детально описано Дністровський каньйон з його стрімкими меандрами, урвистими скелястими берегами, густими лісами, каскадами водоспадів і культовими печерами, а також сповнені загадок долини його допливів – Джурина, Стрипи, Серету й Збруча. Другий том книжки, "Від гирла Збруча до Чорного моря", готується до друку.
Презентація відбудеться у четвер, 26 травня, о 16:30 у Палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15), як спільний захід видавництва "Центр Європи" та Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.
Під час презентації автор розповість про історію створення книжки, про феномен Дністра та найхарактерніші і, навпаки, найнесподіваніші пам'ятки на його берегах і пов'язані з ними історичні події.
Детальніше про видання можна дізнатися на сайті автора.