У Львові презентують сайт, присвячений Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому

30.10.2020, 10:22
Католики
У Львові презентують сайт, присвячений Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому - фото 1
Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко) повідомив, що  новий  сайт, присвячений Митрополиту Андрею , презентують 1 листопада 2020 року, о 16:00 у Митрополичих садах (пл. Святого Юра, 5).

Про це інформує "Духовна велич Львова".

Головне завдання сайту — наблизити постать Митрополита Андрея і глибину його послань, промов, розпоряджень до людей. Тому, важливо, що сайт запускають у ювілейний рік відзначення 155-річчя від Дня Народження праведного Митрополита Андрея і 76-ту річницю його переходу до вічності.

“Організаційний комітет 155-ліття від дня народження Митрополита Андрея, який створений Митрополитом Ігором вирішив запустити окремий інтернет-портал , на якому будуть розміщуватися основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея, а опісля її застосовувати. У першу чергу ми спрямовуємо наш погляд на базові оригінальні матеріали: архівні, а також друковані”, – розповів о. Юстин (Бойко).

Для того, щоб представлена на сайті інформація була якомога більш яскравою і цілісною, налагодили співпрацю із Львівським державним історичним архівом, а також Львівською національною бібліотекою імені Стефаника. Там сканують матеріали, дотичні до життя і служіння праведного Митрополита, а опісля усі охочі і зокрема молоді науковці зможуть легко їх знайти на сайті.

“Також будемо розміщувати твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також повідомлятимемо інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея. Такі матеріали будуть представлені у неділю, як наш перший промінь. Але він буде наповнюватися і розвиватися у майбутньому. До наповнення цього інтернет-порталу ми залучаємо також закордонні представництва наукові, зокрема ведемо співпрацю з нашими середовищами у Римі, а також у інших країнах, які Митрополит Андрей свого часу відвідував і у які мають у своїй спадщині згадки про нього. Також будемо розміщувати фотографічного матеріалу багато, щоби удоступнити українському народові і не тільки, постать Митрополита Андрея”, - додав єрм. Юстин (Бойко).

Він також повідомив, що у неділю, о 17-тій, у архикатедральному соборі св. Юра відбудеться духовно-молитовний вечір з нагоди 76-ї річниці переходу до вічності Митрополита Андрея.

Нагадаємо, Митрополит Андрей Шептицький (Глава УГКЦ 1901-1944) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, що на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував Греко-Католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Зазнавав утисків більшовиків. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.