Created with Sketch.

У Львові розпочалася зустріч східних католицьких єрархів Європи

24.10.2014, 16:26

24 жовтня 2014 року в реколеційному центрі Львівської архиєпархії УГКЦ, що в Брюховичах біля Львова, розпочалася щорічна Зустріч східних католицьких єрархів Європи, яка цього разу присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.

24 жовтня 2014 року в реколеційному центрі Львівської архиєпархії УГКЦ, що в Брюховичах біля Львова, розпочалася щорічна Зустріч східних католицьких єрархів Європи, яка цього разу присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.

Вранці представники католицьких Церков Європи із двадцяти країн взяли участь у  Літургії, яку очолив архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк). Проповідь виголосив Секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков Циріл (Василь). Він підкреслив: «Через цю зустріч ми бажаємо виявити те, що кожен християнин, патріот пишається своєю вірою. Він трудиться задля Божого Царства у своєму житті».

Перше робоче засідання відкрив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Також із вітальними словами з нагоди 25-річчя легалізації УГКЦ виступили Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон та Архиєпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

У перший день зустрічі виголошено три доповіді: «Місія і роль Східних Католицьких Церков в екуменічному діалозі: перешкода чи нагода до об’єднання» (владика Дімітріос (Салахас), Апостольський екзарх для католиків східного обряду в Греції), «Взаємовідносини між Східними Католицькими Церквами та державою і загальнолюдською спільнотою» (владика Вірджил (Берчеа), Єпископ Орадеа-Маре, Румунія), «Від легалізації УГКЦ до революції гідності: Роль Церков в українському суспільстві» (владика Борис (Ґудзяк), єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції,  країнах Бенілюксу та Швейцарії).

Апостольський екзарх для католиків східного обряду в Греції Дімітріос (Салахас) під час своєї доповіді наголосив, що поки не буде повністю досягнуто єдності, екуменічні зусилля у різних країнах у відносинах з Православними Церквами становлять пріоритетний і незворотний вимір ідентичності Східних Католицьких Церков. «Східні Католицькі Церкви покликані йти назустріч тим викликам, які походять з розколу. Ці Церкви повинні бути активними учасниками діалогу правди й любові, що його Католицька Церква активно провадить із Православними Церквами, а також пропагувати різноманітні ініціативи, у яких могли б брати учать православні брати (наприклад, спрямовані на оборону моральних принципів щодо подружжя і сім’ї, діл милосердя, соціальну справедливість, захист життя, гідності і основних прав людини, пропагування миру), особливо звертати увагу на масову еміграцію», – вважає він.

За словами доповідача, «гаряче бажання піднесення гідності УГКЦ з верховноархиєпископської до патріаршої Церкви є цілком законне і відповідне до Другого Ватиканського Собору. В очікуванні такої бажаної події УГКЦ покликана у своєму теперішньому канонічному статусі робити все можливе, щоб краще відповідати на вимоги внутрішнього оновлення та здійснення екуменічного покликання, незважаючи на всім нам відомі труднощі і перешкоди», – вважає Апостольський екзарх для католиків східного обряду в Греції. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Читайте також
Анонс Анонс: у Львові відкривається виставка просто неба про військових капеланів
Сьогодні, 20:15
Культура У київській синагозі з'явилась інсталяція з понад 1300 "відірваних прозорих пелюсток"
Сьогодні, 16:11
Культура У Церквах східного обряду починається піст Пилипівка — час приготування до Різдва
Сьогодні, 15:15
Україна і світ Єрарх УГКЦ католицьким єпископам США: Віримо, що ви надалі нас підтримуватиме
Сьогодні, 14:28