Created with Sketch.

У Львові відбувається конференція про пасторальне богослов‘я в УГКЦ

06.12.2012, 15:01

У Львові, в приміщенні Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету, 6 грудня 2012 відбувається конференція «Пасторальне богослов’я УГКЦ: здобутки, виклики та перспективи».

За словами Віктора Жуковського, завідувача кафедри богослов‘я УКУ, яка виступила організатором конференції, зустріч греко-католицьких богословів стала другою в серії конференцій, започаткованих минулорічним форумом богословів УГКЦ: «УГКЦ: 20 років після підпілля. Здобутки, труднощі і перспективи становлення духовно-богословської ідентичності» (24-25 листопада 2011 року, Львів)».

Завідувач кафедри богослов‘я УКУ відзначив важливість цього форуму, оскільки 2/3 усіх праць студентів та семінаристів Католицького Університету складають саме пасторальні теми.

Привітальне слово учасникам конференції від Глави УГКЦ зачитав о. д-р. Володимир Ждан. У своєму привітанні предстоятель закликав богословів УГКЦ, які працюють в галузі пасторального богослов‘я, звернути увагу на напрацювання в цій галузі попередників. Зокрема о. Юліана Пелеша, автора підручника «Пастирського богослов‘я», що побачив світ у 1876 році. Блаженіший Святослав також заохотив поглибити та вивчати той цінний та непізнаний досвід пасторального богослов‘я, який УГКЦ отримала в часи переслідувань. На останок Глава УГКЦ висловив сподівання, що невдовзі в УГКЦ з‘явиться підручник з пасторального богослів‘я, оскільки через 20 років після виходу Церкви з підпілля вже було виховано ціле гроно вчених, які на науковому рівні займаються питаннями душпастирства.

О. Володимир Ждан додав, що близько десяти років тому у Львові відбулась схожа конференція, на яку були запрошені спеціалісти з інших країн, натомість цьогорічна зустріч – це вже зустріч власне українських богословів.

Єпископ Тарас (Сеньків), голова Патріаршої комісії УГКЦ з питань євангелізації, пригадав учасникам, що пасторальне богослов‘я є підсумком всіх богословських дисциплін. Без пастирства все богослов‘я залишається тільки теорією, акцентував владика Тарас (Сеньків). «Вся діяльність Церкви спрямована на спасіння людей. Коли Церква цього не здійснює, то вона опиняється поза своїм завданням», – сказав єпископ та заохотив всіх душпастирів, щоб їх праця не була лише теорією, а базувалася на практичному досвіді.

Від імені ректорату конференцію привітав декан Філософсько-богословського факультету УКУ диякон д-р. Роман Завійський. Він продовжив думку владики Тараса (Сеньківа) про те, що пасторальне богослов‘я є синтезом догматики, аскетики, канонічного права тощо. «В ньому всі ці дисципліни зливаються і стають практикою», – сказав Роман Завійський. Водночас він підкреслив, що опрацювання власного пастирського богослов‘я не може йти поза ззагальним контекстом Нової євангелізації та місцевого досвіду Церкви, зокрема досвіду підпілля. Наостанок він висловив бажання створити ліценціатську програму з пасторального богослов‘я на базі УКУ.

Подальша програма конференції включає доповіді учасників, які представляють різні богословські осередки УГКЦ та презентацію «Душпастирського катехитичного порадника», який був офіційно затверджений єпископатом УГКЦ на Синоді 19-20 листопада 2012 року.

Читайте також
Культура У Києві презентували богослужбовий «Апостол» українською мовою у форматі апракос
14.12.2023, 12:40
Культура В УГКЦ створено координаційну групу для перекладу Святого Письма українською мовою
30.11.2023, 11:16
Культура Д-р Тарас Добко став новим ректором УКУ
24.06.2023, 14:05
Культура За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України
28.03.2022, 14:16