Created with Sketch.

У Львові відкриють виставку до 150-річчя від дня народження блаженного Климентія Шептицького

21.04.2019, 11:45

На Львівщині презентують виставку «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження». Відкриття – 24 квітня, у середу, о 16 годині.

На Львівщині презентують виставку «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження». Відкриття – 24 квітня, у середу, о 16 годині. Про це повідомляють в ЛОДА, пише Дивись.info.

Виставка «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження» відкриється у Львівському музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1. Презентувати її організатори вирішили у Страсний Тиждень, напередодні 1 травня – дня смерті блаженного священномученика Климентія Шептицького.

На виставці представлять унікальні світлини як з колекції музею, так і з колекцій «Archiwum Szeptyckich» (власніть родини Шептицьких), ієрм. Севастьяна (Дмитруха), о. Юстина (Юрія Бойка), Івана та Іванни Матковських.

З фондової збірки ЛМІР виставлять роботу українського художника Модеста Сосенка «Антоній і Феодосій Печерські», де в образі святих зображено митрополита Андрея і архимандрита Климентія Шептицьких; оригінальні архівні документи, пов’язані з поїздкою отця Климентія Шептицького, архимандрита монахів-студитів у Львові, у складі митрополичої делегації до Москви і Києва (посвідчення видане Митрополитом Йосифом Сліпим Архімандритові Климентію Шептицькому – представникові Греко-Католицької Церкви, на урядових переговорах у Києві та Москві у Львові, 12 грудня 1944 року, закріплене мокрою печаткою і підписом Митрополита Йосифа); копії матеріалів кримінальної справи, пов’язані з пересильним та тюремним періодом архімандрита Климентія Шептицького тощо.

Відкриття виставки – це спільна робота Львівського музею історії релігії і Музею Митрополита Андрея Шептицького Львівської Архієпархії УГКЦ (співзасновник і директор Севастьян (Дмитрух). Із збірки останнього надано надзвичайно цінні й унікальні експонати: ікони, портрети із зображенням Климентія Шептицького, а також особисті речі: посуд родини графів, светр, окуляри, годинник, капелюх (використовували у процесі беатифікації), грамоту і медаль праведника світу. Кожен Музей намагався віднайти у своїх колекціях найцікавіші експонати, які дали б змогу повніше і глибше розкрити постать Климентія Шептицького.

Виставка чинна з 24 квітня до 30 червня.

 

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46