Created with Sketch.

У Львові відреставрували фасади собору Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ

18.11.2020, 10:32

У Львові відновили фасади храму Покрови Пресвятої Богородиці, що є кафедральним собором Православної церкви України. З бюджету міста на реставрацію пам’ятки національного значення XVIII ст. виділили 2,7 млн грн.

Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, роботи тривали у 2019-2020 роках. Відновили усі фасади храму, а також виявили приховані пам’ятні таблиці, інформує Zaxid.net.

«Складність при реставрації була в тому, що елементи, котрі ми вважали, що вони ліпні, виявилися з каменю. Також маємо кілька цікавих відкриттів під час робіт — було відкрито прекрасну композицію зі св. Миколаєм на боковому фасаді, а також відкрили пам’ятну дошку одному з настоятелів цього храму, яка була замурована», — розповіла Лілія Онищенко.

Митрополит Димитрій (Рудюк) додав, що впродовж останніх років у Львові відреставрували усі святині, що є в юрисдикції Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ.

«Це комплекс на вул. Лисенка, де є Львівська православна богословська академія, і два наші найісторичніші храми — церква св. Миколая і П’ятницька церква — були відреставровані за кошти Львова», — наголосив митрополит Димитрій.

«Церква Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Грушевського, 2 — це колишній костел св. Миколая. Раніше тут був дерев’яний костел, який збудували отці тринітарії. За часів Австро-Угорщини храм був нечинний, потім його відкрили як храм при Львівському університеті. У 1990 році православна громада його отримала як кафедральний собор, спочатку Української православної церкви Київського патріархату, а після об'єднання — Православної церкви України.

Як уточнили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, у 2018 році для його рестарвації розробили проектно-кошторисну документацію за 49 614 грн. А у 2019 році ТзОВ «Еталон-Ком» розпочало ремонтно-реставраційні роботи.

Є бажання оновити всю цю територію, враховуючи фотографії з минулих століть. А це вже стосується і самого храму, і університету. Ця локація дуже цікава в історичному плані. Та думаю, що родзинкою будуть підземелля храму, до яких ще ніхто не брався, і ми беремо на себе таке зобов’язання. Це буде цікаво і для дослідників, львів'ян і гостей міста», — повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

У прес-службі ЛМР повідомили, що цього року з бюджету міста на реставрацію 5 сакральних об'єктів виділили 26,8 млн грн. Зокрема, завершено ремонтно-реставраційні роботи в костелі домініканців на пл. Музейній, 3; у костелі св. Казимира на вул. Кривоноса, 1. Досі ремонтують дах колишніх келій костелу францисканок на вул. Лисенка та реставрують головний фасад гарнізонного храму св. Петра і Павла на вул. Театральній.

Читайте також
Культура Кияни виступили за відбудову старовинного собору на Подолі
18 листопада, 11:20
Культура У монастирі Босих кармелітів на Житомирщині відновили образ Матері Божої Бердичівської
18 листопада, 12:00
Культура У Львові завершили реставрацію ротонди XVIII століття
18 листопада, 10:33
Культура Роботи з відновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі ідуть повільно
18 листопада, 12:00