У Львові відреставрували "Лицарський портрет Митрополита Анастасія Шептицького"

25 січня, 12:01
Культура
У Львові відреставрували "Лицарський портрет Митрополита Анастасія Шептицького" - фото 1
У Львові завершили реставрацію «Лицарського портрета Атанасія Шептицького», його датують другою чвертю XVIII століття. Полотно експонуватимуть у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, що на проспекті Свободи, 20, повідомляють на Фейсбук сторінці музею.

Джерело: Твоє місто

Фахівцям вдалось дослідити і реставрувати, відкрити первісний живописний шар «Лицарського портрета Атанасія Шептицького». Його датують фахівці другою чвертю XVIII століття. Автор портрету невідомий.
За словами завідувача відділу українського мистецтва XVIII – початку ХХ століття ЛНМ Оксани Жеплинсько, на цьому портреті Атанасій Шептицький зображений як Митрополит, пише газета «День».
У Львові відреставрували 'Лицарський портрет Митрополита Анастасія Шептицького' - фото 65570

 

«Достеменно невідомо, де цей портрет перебував і звідки прийшов до музею. Довший час зберігався в допоміжному фонді музею, на який менше зверталася увага. Але я думаю, що для того портрета це було щасливою нагодою зберегтися, бо багато таких портретів за радянських часів було знищено», – говорить Оксана Жеплинська.

Первинне зображення фахівці відкривали, змиваючи нашарування. Так доходили до раритетного авторського живопису. Втім, картина має пошкодження, які неможливо відновити.

У Львові відреставрували 'Лицарський портрет Митрополита Анастасія Шептицького' - фото 65571

 

«Разом із основою повністю втрачено цілі фрагменти картини, а саме: більшу частину зображення стола з атрибутами, нижню частину герба, значні фрагменти обох рук. Виявилося, що під час давньої реставрації було змінено розмір портрета, – ймовірно, втрачено його нижню частину», – йдеться у повідомленні.