Created with Sketch.

У Львові вийшла унікальна збірка спогадів про священномученика Василія Величковського

17 січня, 10:08

Минулого тижня побачила світ добірка інтерв’ю про життєвий шлях блаженного священномученика УГКЦ Василія Величковського. Книгу можна придбати у його квартирі-музеї.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив працівник музею Тарас Гуль.

Добірка складається з інтерв’ю духовенства, монашества та мирян, що діляться спогадами про дійсно непересічну постать підпільної Української Греко-Католицької Церкви.

"Всі охочі можуть придбати книгу в квартирі-музеї блаженного у Львові (площа Соборна, 11, квартира 3). Це стане також чудовою нагодою відвідати помешкання, що було катедрою підпільної Церкви, особисто познайомитися зі сторінками її історії та дізнатися про життя владики Василія й інших її діячів", - повідомляє Духовна велич Львова.

Довідка:

Блаженний Василь Величковський прибув до Канади в червні 1972 року, після того як був висланий з території Радянського Союзу в січні того ж року. Він був двічі ув’язнений радянським режимом: уперше – 1945 року, коли після довгих годин допитів та тортур був засуджений за «антирадянську пропаганду» до кари смерті, яка згодом була замінена на 10 років таборів суворого режиму; удруге – вже як єпископ і очільник переслідуваної Церкви в Україні. Сталося це в січні 1969 року, шість років після того, як Патріарх Йосиф висвятив його на єпископа в одному з московських готелів безпосередньо перед своїм відбуттям до Рима.

Під час другого ув’язнення, яке проходило в місті Комунарську (Східна Україна), блаженний Василь Величковський зазнав великих фізичних і психічних тортур. Є свідчення, що він став об’єктом медичних експериментів, внаслідок чого його здоров’я було повністю зруйноване.

Після визволення з радянських концтаборів блаженний Василь прожив трохи більше як один рік і помер 30 червня 1973 року у Вінніпезі.

Після того як блаженний Папа Іван Павло ІІ під час свого пастирського візиту до України 2001 року беатифікував Василя Величковського разом з іншими ісповідниками віри УГКЦ, його чесні мощі влітку 2002 року було ексгумовано. Саме тоді виявилося, що вони залишилися нетлінними. Їх було урочисто перенесено з цвинтаря до храму Святого Йосифа, де відтоді діє музей блаженного. А каплиця з мощами Василя Величковського стала місцем паломництва багатьох людей – не тільки християн різних конфесій, а й представників інших релігій: юдеїв, мусульман.

Читайте також
Католики Блаженніший Святослав освятив Центр зцілення ран війни в Борисполі
Вчора, 09:19
Католики У Запоріжжі відбулася інтронізація нового Донецького екзарха УГКЦ
17 січня, 08:58
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
17 січня, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
17 січня, 16:20