У Львові виявили порушення під час реставрації 400-літньої брами монастиря
Водночас у міськраді Львова зазначають, що її пофарбували у невідповідні кольори, і реставрують із порушенням технології виконання таких робіт на пам'ятці. Про це йшлось під час засідання адмінкомісії, яке відбулось сьогодні, 6 жовтня, повідомляє "Твоє місто".
Керівниця управління охорони історичного середовища у Львівській міській раді Лілія Онищенко під час засідання повідомила, що браму розпочали ремонтувати з порушенням технології, пофарбували у невідповідні кольори, хоч мають проєктно-кошторисну документацію та відповідні паспорти.
«У монастирі виготовили проєктно-кошторисну документацію, паспорт на упорядження цієї унікальної брами. Вона має в арці унікальний стінопис. Але чомусь почали виконувати роботи не за технологією, позбивали тиньки, зацементували, помалювали невідповідним кольором. Колір уже змінили, але не змінили неправильну технологію робіт. З часом це призведе до псування каменю. Ми говорили з сестрами, але порозуміння не знайшли. Будемо з ними ще працювати. Вони виконують роботи за власні кошти», – каже Лілія Онищенко.
Вона також додає, що роботи виконують робітники, які не мають фахової підготовки. Управління історичного середовища проведе зустрічі і наради із замовниками та виконавцями робіт, наразі адмінкомісія штрафу не застосовувала.
Додамо, Львівський монастир бенедектинок у 1593 році заснувала родина з Покуття – Адам і Єлизавета Сапоровські. Їхня донька Катерина у той час згуртувала довкола себе спільноту дівчат, які хотіли служити Богові в особливий спосіб. Саме Катерина і стала першою ігуменею монастиря. Згодом цю посаду перйняли й інші доньки Адама Сапоровського – Анна та Христина (1638-1640). Усі ігумені поховані у вівтарній частині храму в підземній крипті, про це йдеться на порталі «Край». Там ховали й інших членів родини Сапоровських. Зараз в колишній обителі бенедектинок, функціонує Святопокровський жіночий монастир Студійського уставу та навчаються діти в опікуваній монахинями школі Святої Софії.