У Львові завершили реставрацію Домініканського собору

01.02.2021, 12:05
Культура
У Львові завершили реставрацію Домініканського собору - фото 1
Три роки ремонту позаду: у Львові завершили реставрацію храму колишнього Домініканського монастиря. Про це Суспільному розповіла керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко

Про це інформує "Високий замок".

У храмі замінили дах, перекриття, відреставрували усі вікна та вітражі, а також відновили 4 скульптури на фасаді. На це з міського бюджету виділили 11 мільйонів гривень. Ще 4,5 мільйони отримали від польського фонду.

«Більшість робіт були зроблені за кошти міського бюджету, ми тільки запросили до реставрації Фонд Полоніка — вони фінансували і виконували, звичайно, і наші спеціалісти, реставрацію кам’яних скульптур і металу», — розповідає Лілія Онищенко.

Цього року реставраційні роботи у Домініканському храмі не продовжуватимуть.

«Цей храм уже забезпечений добре. У нього немає проблем з дахом, ніде не протікає, вікна також ущільненні, немає проблем вже з холодом у храмі. Ці роботи по скульптурах, ми ініціювали тому що, коли робили дах, побачили, що скульптури не дуже добре тримаються», — розповідає керівниця міського управління охорони історичного середовища.

За її словами, відреставрували елементи, які мали металеву позолоту. Проте на фасаді та в інтер’єрі є ще скульптури, які хочуть відреставрувати. Для цього будуть шукати спонсорів.

«Там треба зробити сам фасад, там треба поновити напис „Єдиному Богу честь і слава“ через те що там навіть одній букві бракує кавалок буквочки самої і можливо там також була позолота, то треба дослідити — це хотілося би зробити навіть цього року, але ми для цього будемо шукати спонсорів, бо це точно буде не з міського бюджету», — каже Онищенко.

Домініканський храм збудували у ХVIII столітті.

«Його будував Ян Де Вітте — відомий голандський архітектор. Збудував він його в стилі бароко, подібним зробив на ансамбль Собору святого Юра, який збудований в той самий час в середині XVIII століття. Він дуже розкішний, дуже вишуканий, елегантний і це одна з таких найяскравіших будівель Львова середини XVIII століття», — каже історик Іван Сварник.