Created with Sketch.

У Львові завершується 11 етап реставраційних робіт у Вірменському соборі

05.09.2018, 14:38

У жовтні відбудеться спільна зустріч з польськими колегами, де буде визначено наступний етап та об’єм робіт.

Як повідомила у коментарі Tvoemisto.tv начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, роботи тут почали ще у 2007 році.

«Роботи виконуються поступово. Цього року реставрували фрески Яна Генріка Розена у вівтарній частині та центральній наві. Фінансує це Міністерство культури Польщі. На об’єкті працюють спільно українські та польські реставратори. З нашої сторони це Інна Сорохтей та Руслана Герман. Керує реставрацією Павел Баранецький з Варшавського університету», – розповіла Лілія Онищенко.

За її словами, у жовтні відбудеться спільна зустріч з польськими колегами, де буде визначено наступний етап та об’єм робіт.

 «В основному по фресках все завершено, але ми плануємо зробити цього року ще підлогу до церкви від вулиці Краківської. У наступні роки можливо проведемо реставрацію дерев’яної стелі», – зазначила начальниця управління охорони історичного середовища.

Нагадаємо, минулого року урочисто відкрили подвір’я Вірменського Собору, де завершився капітальний ремонт, який розпочався ще у 2015-му році.

Довідка

Вірменський катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці – єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні. Храм збудовано у другій половині XIV століття (1363—1370 роки) майстром Доре, і була громадським і релігійним центром вірмен у Львові. 

Навколо церкви склався ансамбль споруд – дзвіниця (1571 рік), палац архієпископа (XVIII століття), вірменський банк (XVII століття), монастир бенедиктинок (1682), пам’ятна колона з постаттю святого Христофора та дерев’яний вівтар з композицією «Голгофа» (XVIII століття), огорожі з брамами (XVII—XIX століття).

Після пожежі 1712 року інтер’єр набуває барокового характеру. Під час реставрації 1908—1927 років, замість розібраних житлових будинків з боку вул. Краківської розпочато будівництво західної вхідної частини, а стіни апсид декоровано стилізованими елементами, запозиченої з давньовірменської архітектури.

В радянський час Вірменський собор був закритий. Спочатку тут було розміщене фондосховище Львівської картинної галереї, а з 1953 року — музею імені Леніна. В січні 2000 року церкву повернули вірменській громаді.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08