• Головна
  • Новини
  • У Львові зібрали понад півмільйона гривень на стипендії для греко-католицьких семінаристів...

У Львові зібрали понад півмільйона гривень на стипендії для греко-католицьких семінаристів

13.01.2020, 10:44
У Львові зібрали понад півмільйона гривень на стипендії для греко-католицьких семінаристів - фото 1
Десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет «Різдвяна просфора», який відбувся у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет «Різдвяна просфора», який відбувся у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Про це повідомила прес-службі ЛМР, пише Гал-інфо.

Головним ініціатором події вже третій рік поспіль є правлячий архиєрей Чиказької єпрахії УГКЦ владика Венедикт, у співпраці із БО «Фундація Духовного Відродження». Залучені від благодійної події кошти скерують на розвиток Стипендіальної програми, яка діє при БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ і підтримує майбутніх священників.

Загалом під час події зібрано 606 500 грн, інформують організатори. До події долучився також заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Бог хоче від кожного з нас, щоб ми десь послужили. Звичайно, у різний період свого життя це буває по-різному. І я вдячний вам, що ви відчули, що можете послужити. У бізнесі потрібно інвестувати, щоб це принесло добрий прибуток. Прибутки тут на землі приносяться. Але ви відчули, що можете інвестувати у священнослужителів. Це люди, які приводять людей до Бога. Ви інвестували у тих людей, які приготують людей до вічності. Це щось неймовірне», - наголосив владика Венедикт.

Розпочався благодійний бенкет із Вечірньої у супроводі хору братів-семінаристів. До присутніх зі словом звернувся єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ владика Петро. Він наголосив, що саме у семінарії народжуються майбутні священники, і подякував кожному за готовність їм допомогти в освітній формації.

Після молитви гості свята розділили Просфору. Опісля їх запросили перейти до актової зали Львівської Духовної семінарії Святого Духа, де до учасників заходу звернувся митрополит Львівський УГКЦ Ігор.

«Я насамперед дякую, що ми зібралися, щоб разом помолитися, поділитися Просфорою, послухати Слово, яке нам сказав владика Петро. Виховання майбутнього священика очевидно потребує зусиль і ресурсу — духовного і матеріального. І свою вдячність скерую всім вам. Особливо дякую владиці Венедикту, який до нас прибув із Чикаго, започаткував таке наше зібрання та надихнув нас, щоб ми ділилися своїм ресурсом, щоб допомагали нашим семінаристам», — наголосив митрополит.

Також долучився до події єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир.

Гості свята не лише мали нагоду поспілкуватися із духовенством та самими братами-семінаристам, які вже здобули стипендії, але також частувалися та слухали виступи музикантів: оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа ЛА УГКЦ, скрипаля Олександра Божика та інших.

Ректор Львівської Духовної Семінарії ЛА УГКЦ отець-доктор Ігор Бойко також подякував усім благодійникам.

«Хочу подякувати кожному з вас, що ви сьогодні відклали свої справи, хтось подолав чималу відстань, щоб приїхати і бути разом з нами на цьому святі. Ви чули братів-семінаристів, які співали Вечірню. Ми стали свідками виступів оркестру, який за останні кілька днів зробив багато виступів на різних парафіях. Світлої пам’яті Блаженніший Любомир казав, що недостатньо бути просто доброю людиною, але у житті важливо робити добрі справи. І те, що ви сьогодні прийшли, — це різдвяна добра справа. Це наша спільна любов до семінарії», — зазначив отець ректор.

Деяких доброчинців, які долучаються до Стипендіальної програми, нагородили символічними відзнаками-статуетками.