У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося ХІІІ військове паломництво

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося ХІІІ військове паломництво - фото 1
Упродовж 18-19 вересня 2021 року у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувається щорічне військове паломництво. Цього року воно відбулося під гаслом «Бути поруч».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Через карантинні проща пройшла в онлайн-форматі, тому багатотисячних військових зібрань не було. Участь у нійі взяли капелани, родичі загиблих, ветерани, військовослужбовці.

Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, єпарх Сокальсько-Жовківський Михайло Колтун подячний молебень біля Зарваницької ікони Божої Матері.

Опісля до присутніх звернувся о. Андрій Зелінський – заступник керівника Департаменту військового капеланства, який зазначив, що гасло прощі обрали невипадково, адже воно найкраще відображає покликання капелана.

«Бути поруч в окопах і у пункті постійної дислокації, бути поруч у шпиталі з пораненими і з родинами полеглих, поруч із ветеранами і з тими, хто хоче, аби його почули", - зазначив він.

Учасник бойових дій полковник Вадим Ластовицький розповів, що сьогоднішнє паломництво є для нього тринадцятим, адже здійснює їх щорічно з часу заснування військових прощ. Колись він очолював розвід дивізіон, впродовж п’яти років воював на Сході, а зараз є начальником Тернопільського професійного коледжу з посиленою військово-фізичною підготовкою. На прощу прибув разом з курсантами та особовим складом військового коледжу.

«Я вважаю, що всі військові мають об’єднуватися у таких святих місцях для того, щоб спільно молитися за нашу перемогу та якнайшвидше настання миру. У нашому навчальному закладі нещодавно відбувся молитовний сніданок, де також об’єдналися всі силові структури області, священники різних конфесій, представники влади. Сьогодні на цій прощі присутні люди, які, можливо, також мають різні погляди, але їх об’єднує віра в нашу Україну».

У неділю в Малій базиліці Зарваницької Божої Матері відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолили владики Михайло Колтун та Петро Лоза.