У Миколаєві на перетині вулиць Великої Морської та Шнеєрсона червоною фарбою облили синагогу.
Про це сьогодні, 26 жовтня, повідомила Об’єднана єврейська община України у Telegram, передає JewishNews.
Фарба залила вікна і фасад синагоги.
На місці працюють співробітники поліції, вони огородили територію синагоги стрічкою.
Також на місце події прибули представники обласної ради національних товариств, включно з головою наглядової ради Михайлом Гольденбергом і рабином Миколаєва Шоломом Готтлібом.
Акт вандалізму, на думку представників єврейської громади, ймовірно, міг бути викликаний подіями на Близькому Сході, де 7 жовтня між Ізраїлем та сектором Газа розпочався масований обстріл після атаки ХАМАС.
Голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг назвав дві причини такого випаду у бік синагоги:
"Паніки ні в мене, ні у рабина немає. Так, це, швидше за все, було організованою акцію, бо ми знаємо, що ще у двох містах України сталося аналогічне. Протягом цього місяця такої кількості вбитих (на території Ізраїлю бойовиками ХАМАС — прим. ред.) не було навіть під час подій війни Судного дня 1973 року. І ця кількість продовжує зростати, тіла продовжують впізнавати. Якби відповідь євреїв була емоційною, могла б статися непропорційність у плані загибелі мешканців сектору Газа. Коли розпочнеться наземна операція, ізраїльтяни не займатимуться мародерством та насильством, навіть бажаючи помсти. Ізраїль бореться не з Газою, а з ХАМАСом, але вони виставляють дітей і жінок попереду себе. Заберіть їх звідти, візьміть до Європи, але ніхто не хоче.
Можливо, цей акт був спрямований на підтримку та вираження співчуття, натякаючи на пролиту кров безневинних євреїв під час цього конфлікту. Навіть якщо це так, у чому я сумніваюся, це не найкращий спосіб висловити надію на нормальне врегулювання подій".
Рабин Миколаєва Шолом Готтліб прокоментував інцидент з залиттям фарбою синагоги, що було виявлено сьогодні, 26 жовтня.
Як і голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг, рабин припустив, що фарба на будівлі може бути реакцією на конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом.
Він наголосив, що в Україні до єврейської громади ставляться з повагою, тому це може бути пов’язане саме з арабо-ізраїльським протистоянням.
"До єврейської громади дуже добре з повагою ставляться в Україні. Те, що відбулося, я думаю, що це пов'язано з тим, що відбувається в Ізраїлі й те, що піднявся, на жаль, антисемітизм й ми бачимо, як на це реагують у світі. Але в Україні дуже великий рівень солідарності до Ізраїля — це взаємно", - наголосив рабин.