• Головна
  • Новини
  • У митрополичій базиліці РКЦ у Львові завершився Тиждень Молитов про Єдність Християн...

У митрополичій базиліці РКЦ у Львові завершився Тиждень Молитов про Єдність Християн

27.01.2016, 13:28
У митрополичій базиліці РКЦ у Львові завершився Тиждень Молитов про Єдність Християн - фото 1
Участь у молитві взяли представники РКЦ, УГКЦ, УПЦ КП, Вірменської Апостольської Церкви, протестанти.

У митрополичій базиліці РКЦ у Львові 25 січня екуменічною молитвою та Євхаристією завершився 48-й Тиждень Молитов про Єдність Християн. Цього року темою були слова з Першого Послання св. Петра: „Покликані звіщати всім величні діла Божі”. Участь у ній взяли представники РКЦ, УГКЦ, УПЦ КП, Вірменської Апостольської Церкви, протестанти.

Екуменічний_тиждень_Львів.jpg

Митрополит Львівський і Сокальським Димитрій Рудюк з Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужив Молебень перед копією Казанської Матері Божої, біля якої свого часу молився св. Іван Павло ІІ, а згодом повернув її Православній Церкві.

Він сказав: «Які думки відвідують нас у ці хвилини, коли ми всі разом стоїмо біля престолу Божого, на якому буде звершуватися Меса, принесення жертви? - Перш за все мене відвідують такі думки: Ми не повинні боятися на шляху нашого паломництва до Бога. Мати сміливість чесно і відкрито свідчити про Христа у сьогоднішньому світі».

Митрополит УПЦ КП закликав відкрито говорити про ті проблеми, які турбують Церкву і наше суспільство. Також зауважив, що намір скликати Вселенський Собор Православних Помісних Церков – це свого роду відповідь, хай навіть так далеко, майже через 52 літ, на ІІ Ватиканський Собор.

«Ми будемо сподіватися, що це є рух не у кінець – один від одного, а рух одні до одних. І якщо ми будемо сміливими, ми знайдемо ту євангельську єдність, про яку говорив нам Господь наш Ісус Христос. Ми не будемо боятися. Ми будемо сміливо йти до цього. Будемо відкрито, сміливо говорити про Христа, про Церкву і в паломництві наближатися до Бога» , – підсумував львівський архиєпископ УПЦ КП.

Архиєпископ Мечислав Мокшицький, котрий очолив Євхаристію, у своїй проповіді наголосив на цінності Святого Письма, яке, маючи однакове значення для християн всіх традицій, повинно бути реальною підставою для єдності усіх християн.

«Брати і сестри, проголошувати діла Господні – це ніщо інше, як йти дорогою Євангелія, чинячи добро собі та іншим, люблячи ближнього, як себе самого, виконуючи заповідь Христа – любіть один одного, як я полюбив вас. А Господня любов не ділить, не шукає похвали, не поривається до гніву, не задумує зла. Божа любов є вічною, бо є найважливішою. Бажаймо собі взаємно, щоб любов, правдивий образ єдності християн, які тепер на різних дорогах, але прямують до однієї цілі, привела до вічності, до спасіння. Нехай весь світ побачить, що хочемо і можемо любитися, а ті які ще не пізнали Господа, нехай вчаться любові від нас охрещених і сповідуючих правду про Христа, убого вчителя з Назарета» - закликав Архиєпископ Мокшицький.

Після Євхаристії відбулася Екуменічна Молитва всіх представників братніх християнських Церков. На завершення виступив хор Об`єднання незалежних харизматичних християнських церков України Повного Євангелія «Джерело Життя». Про це інформує офіційний сайт РКЦ в Україні.