Митрополит Епіфаній пояснив, чому українцям важливо молитися рідною мовою

22 лютого, 09:19
Культура
Митрополит Епіфаній пояснив, чому українцям важливо молитися рідною мовою - фото 1
У Міжнародний день рідної мови, який відзначають 21 лютого, Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній пояснив, чому «в Українській Церкві молитва і слово Боже звучать українською мовою».

Про це йдеться в пості Блаженнішого Епіфанія на його сторінці у фейсбуці.

Митрополит нагадав про заповідь Ісуса Христа до Його учнів проповідувати Євангеліє всім народам.

«Але як можна навчити “всі народи”, не знаючи їхніх мов? Лише рідна, зрозуміла людям мова в Церкві – найкраще придатна для правдивого виконання заповіді Христової», — наголосив Предстоятель ПЦУ.

Він нагадав про те, що в день П’ятидесятниці, «коли Святий Дух зійшов на апостолів, то вони “почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати” (Діян. 2: 4), і “кожний чув, що вони говорять його мовою” (Діян. 2: 6), кожний чув свою рідну мову, в якій народився (Діян. 2:8)».

«…Спроби звеличити одну мову над іншою, зневажити іншу тощо, йдуть або від незнання Євангелія і нерозуміння настанов Божих, або від свідомого лукавства», — зазначив Митрополит Епіфаній і продовжив:

«Тому в Українській Церкві молитва і слово Боже звучать українською мовою, аби долинати до кожного серця! А також і тими мовами, які зрозумілі та рідні нашим вірним – грузинською, румунською, грецькою, тощо. Мовами, які не накинуті примусово, а які самі вірні обрали, щоби спілкуватися з Господом у молитві. Саме тоді, коли мова молитви є зрозумілою, і сама наша молитва є живою, сердечною, сповненою змістом і почуттями. Саме тоді в молитві єднаються дух і розум – а такою є правдива молитва. І тоді Церква не буде чужою і незрозумілою, далекою для вірян. Тоді вона буде їм за духом не суворою мачухою, а рідною доброю матір’ю».