У Москві заявили, що ЦРУ виділило близько $ 70 млн на роботу в Росії для розколу РПЦ

23 січня, 13:01
Православні
Член Синодальної богослужбової комісії РПЦ МП, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, професор протодиякон Володимир Василик вважає арештованого о. Сергія (Романова) "американським агентом".

У Москві заявили, що ЦРУ виділило близько $ 70 млн на роботу в Росії для розколу РПЦ - фото 65485

 

"Діяльність о. Сергія (Романова) та інших критиків Московської Патріархії фінансується іноземними спецслужбами", - заявив він.

"Напередодні 2016 року проходила інформація щодо того, що в ЦРУ виділено близько $ 70 млн на роботу в Росії по розколу Російської Православної Церкви", - нагадав протодиякон. Де проходила така інформація - протодиякон не повідомив: очевидно, він намагався натякнути на свій доступ до секретів російських спецслужб і, можливо, розголосив таким чином секретну інформацію, повідомляє Credo.press, називаючи такі заяви параноідальними.

За переконанням професора-протодиякона, у о. Сергія "була значна фінансова підтримка", "його використовували втемну".

Адвокати заарештованого о. Сергія (Романова) вважають, що звинувачення на адресу їх підзахисного "пов'язані з внутрішньоцерковним конфліктом", який розпочався з того, що Среднеуральский жіночий монастир, де до останнього часу жив Сергій, перестав «"ереводити значні кошти на утримання Єкатеринбурзької єпархії". Зокрема, адвокат Павло Бабіков заявив, що монастир "щорічно віддавав на утримання єпархії понад 20 млн рублів", а кілька років тому "подарував нинішньому митрополиту Євгену (Кульберга) Toyota Camry". Потім кошти перечислювати перестали.

У Москві заявили, що ЦРУ виділило близько $ 70 млн на роботу в Росії для розколу РПЦ - фото 65486

 

29 грудня 2020 року співробітники силових структур вночі у жортокій формі затримали о. Сергія (Романова) і обшукали Среднеуральский монастир.
Уповноважена з прав людини у Свердловській області Тетяна Мерзлякова засудила дії силовиків під час штурму Среднеуральского монастиря.

Як додає Credo.press, під час Великого терору в СРСР в 1937-38 рр. багато Новомученики Російські були страчені за параноїдальним звинуваченнями в тому, що вони є "іноземними агентами". Нещодавно були опубліковані документи ОГПУ про те, що засновника сучасної Московської патріархії Сергій (Страгородський) також готувалися оголосити "японським шпигуном".