У мусульман Лейлят аль-Кадр - ніч могутності

У мусульман Лейлят аль-Кадр - ніч могутності - фото 1
27 ніч cвященного Рамадану в ісламській релігійній традиції вважають за ніч, коли зіслано Священний Коран із сьомого на перше небо. І цієї ж ночі пророкові Мухаммадові зіслано перші аяти Священної Книги.

У Корані про цю ніч сказано:

«Воістину, Ми зіслали його (Коран) в ніч благословенну! Воістину, Ми застерігаємо! Цієї ночі розв’язується всяка мудра справа — за наказом від Нас! Воістину, Ми посилаємо посланців як милість від твого Господа! Воістину, Він — той, хто все чує, все відає!» (44:3–6).

Назва цього благословенного часу — Лейлят аль-Кадр. Лейль (ніч) — це час від заходу сонця до світанку. Аль-Кадр (Могутність) — це слово має кілька значень: «гідність», «спокій», «велич», «могутність», «упризначення».

Те, що саме 27 ніч — Ніч Могутності, точно не відомо. Адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав:

«Чекайте настання Ночі Могутності в одну з десятьох останніх непарних ночей Рамадану» (Аль-Бухарі).

А іншого разу він сказав:

«Той, хто чекає Ночі Могутності, нехай чекає її протягом останніх сімох ночей Рамадану» (Аль-Бухарі, Муслім).

Тож цією благословенною ніччю може бути 23, 25, 27 або 29 ніч. Але мусульмани традиційно вважають, що це є саме 27 ніч Рамадану.

Цієї ночі на землю сходить безліч ангелів, що виконують веління Господа, і ця ніч — найблагословенніша ніч року.

Тому, хто щиро молиться в Ніч Могутності з вірою та надією на Боже прощення, Господь пробачить попередні провини. У Корані є окрема сура про цю ніч:

«Іменем Аллага, Милостивого Милосердного!

1. Воістину, зіслали Ми його (Коран) у Ніч Могутності.

2. А звідки тобі знати, що таке Ніч Могутності?

3. Ніч Могутності — ліпша за тисячу місяців!

4. Ангели і Дух сходять тієї ночі, з дозволу Господа їхнього, щоб виконати всі накази.

5. Вона — мир до світанку» (97:1–5).

Молитва, каяття, добрі справи цієї ночі Аллаг винагородить так, наче людина робила це протягом тисячі місяців. Мусульмани цілого світу прагнуть молитися цієї ночі, роздавати пожертви та робити інші добрі справи.

Мечеті у 27 ніч Рамадану переповнені, і до світанку правиться спільна молитва, під час якої вірні разом просять Господа про все, що чого потребують: від особистих побажань — до розв’язання нагальних проблем мусульманської умми.

Мусульмани вірять, що з небес сходять ангели, виконуючи всі Божі накази. Що вони стоять на молитві поруч із людьми та моляться разом. Це — ніч особливого благословення до самого світанку.