Created with Sketch.

У Музеї Вінниці показали старовинний план П’ятничанської церкви

14 січня, 09:00

План П’ятничанської церкви Різдва Пресвятої Богородиці середини ХІХ століття оприлюднили у Музеї Вінниці. Цей документ був складений землеміром К. Вронським у грудні 1846 року. Тоді церква виглядала зовсім по іншому, ніж зараз.

Про це йдеться у дописі на сторінці музею у мережі Фейсбук, повідомляють Новини Вінниці.

Повна назва – План Подільської губернії Вінницького повіту Села П’ятничан Церкви та новозбудованого присінку позначеного на Плані літерою D.

«Дерев’яну церкву Різдва Богородиці збудували в П’ятничанах коштом родини Ґрохольських у 1732 році. Відомо, що до 1795 року вона була унійною, тобто греко-католицькою. Після загарбання краю Російською імперією храм перевели на синодальне православ’я і почали називати церквою Різдва Пресвятої Богородиці. З «Топографічного опису Подільської губернії 1799 року» дізнаємося, що в ній був «іконостас різьби та живопису доволі занепалого», а також «дзвіниця з п’ятьма бронзовими дзвонами».

План землеміра Вронського унікальний тим, що це фактично найдавніше зображення п’ятничанської церкви. На фотографії Стефана Таранущенка 1924 року цей храм вже виглядає інакше», – йдеться у дописі.

У музеї повідомили, що оригінал плану зберігається у фондах Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. Заболотного.

«Висловлюємо щиру вдячність Андрію Янченку за допомогу в отриманні відсканованої копії цього документа», – зазначили у музеї.

Читайте також
Суспільство Кримську мечеть у Києві відновили після ракетної атаки у вересні
14 січня, 11:03
Суспільство Під Миколаєвом з’явилася мобільна церква
14 січня, 12:00
Суспільство Єврейська громада просить США допомогти врятувати синагогу в Бродах
14 січня, 16:11
Суспільство УПЦ МП поскаржилась місії ООН на «захоплення» собору в Черкасах. ПЦУ висловила свою позицію
14 січня, 12:05