Created with Sketch.

У Навроцького позитивно відреагували на передачу католикам костелу Святого Миколая в Києві

09 січня, 10:00

Передача римо-католикам у Києві костелу Святого Миколая є «хорошою новиною» для українсько-польських відносин і «кроком у правильному напрямку».

Про це у соцмережі X написав голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марцін Пшидач, передає Укрінформ.

«Хороші новини, що стали результатом нещодавнього покращення двосторонніх відносин між Україною та Польщею. Після багаторічних зусиль костел Святого Миколая в центрі Києва офіційно передано римо-католицькій парафії. Це відчутний результат нещодавніх переговорів між президентом Каролем Навроцьким та президентом Володимиром Зеленським. Ще один крок у правильному напрямку»,- написав Пшидач.

Як повідомлялося, Міністерство культури України передало костел Святого Миколая у місті Києві у безоплатне користування релігійній громаді Парафія Святого Миколая Римо-Католицької Церкви. Костел використовуватиметься для проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній, молитов, релігійних зібрань і релігійної освіти. Релігійна громада зобов’язується забезпечити належний технічний і санітарний стан будівлі, страхування об’єкта, оплату комунальних та експлуатаційних витрат, а також дотримання вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Строк користування становить 50 років.

Читайте також
Україна і світ Предстоятель ПЦУ взяв участь у експертній дискусії щодо ролі релігії в процесі євроінтеграції
Сьогодні, 12:40
Україна і світ Атакою на лавру Путін забив цвях у труну власного історичного міфу - Мельник в ООН
Сьогодні, 08:45
Україна і світ Митрополит ПЦУ Іларіон звернувся до українців і поляків
Вчора, 10:58
Україна і світ В УКУ закликають в українсько-польських стосунках зберігати солідарність заради майбутнього, а не керуватися історичними образами
09 січня, 13:04