У Нікарагуа посилюються репресії проти Католицької Церкви

19.08.2022, 09:30
Світові
У Нікарагуа посилюються репресії проти Католицької Церкви - фото 1
Понад 150 політичних лідерів Нікарагуа зараз перебувають у в’язниці за прямим наказом президента Даніеля Ортеґи. Як повідомляє Aleteia, зусилля влади, спрямовані на те, щоб змусити замовкнути незгодних, неодноразово спрямовувалися й на Католицьку Церкву у країні.

Про це інформує CREDO.

Менш ніж за чотири роки Церква в Нікарагуа зазнала понад 190 нападів та випадків вандалізму, включно з пожежею у соборі Манаґуа, вигнанням Місіонерок Милосердної Любові та домашнім арештом єпископа Роландо Альвареса, звинуваченого у «злочинах проти духовності».

Національна поліція Нікарагуа звинуватила керівництво Католицької Церкви у Матагальпі — і, зокрема, єпископа Альвареса — у «використанні засобів масової інформації та соціальних медіа» для спроби «організувати насильницькі групи та підбурити їх здійснювати акти ненависті проти населення, створюючи атмосферу тривоги та безладу, порушуючи спокій і злагоду суспільства», передає CNA.

Єпископ Альварес та шестеро інших священників і мирян перебувають під домашнім арештом протягом понад 10 днів. Йому заборонили залишати штаб-квартиру дієцезії резиденцію після того, як він розкритикував закриття урядом п’яти католицьких радіостанцій. Повідомляють, що поліція та проурядова міліція охороняють приміщення, не дозволяючи людям передавати ув’язненим ліки, їжу та воду.

У неділю стало також відомо про арешт отця Оскара Бенавідеза з дієцезії Сіуна. Після того, як він відслужив Месу, його затримали, змусили вийти з автомобіля і відвезли у супроводі поліцейського патруля до центру психологічних тортур. І такі арешти непоодинокі.

12 серпня монсеньйор Хуан Антоніо Крус Серрано, постійний спостерігач Святого Престолу, на спеціальній сесії Організації Американських Держав висловив занепокоєння ситуацією в Нікарагуа, додавши, що «Святий Престол закликає сторони знайти шляхи порозуміння, засновані на повазі і взаємній довірі, шукаючи перш усього загальне благо і мир».