• Головна
  • Новини
  • У Німеччині зменшується кількість католиків та священиків...

У Німеччині зменшується кількість католиків та священиків

31.08.2011, 11:44
У Німеччині зменшується кількість католиків та священиків - фото 1
Такі дані оприлюднив статистичний щорічник, який підготувала Конференція Єпископату Німеччини. Проте щораз більшою популярністю користуються німецькі католицькі школи.

Католики.jpgТакі дані оприлюднив статистичний щорічник, який підготувала Конференція Єпископату Німеччини. Проте щораз більшою популярністю користуються німецькі католицькі школи.

Згідно з даними щорічника, на сьогодні у Німеччині служить понад 15 тисяч священиків. Спостерігається зменшення покликань до священичого життя. Два роки тому до семінарій вступило 120 німецьких чоловіків, а рік тому – 79. Протягом 20 років кількість священиків зменшилася на 23%. У цей же час удвічі збільшилася кількість постійних дияконів. Двадцять років тому їх у Німеччині налічувалося близько півтори тисячі, сьогодні ж – понад три тисячі.

За 50 років зменшилася кількість хрещень з півмільйона у рік до 170 тисяч.

Загалом у Німеччині мешкає близько 25 мільйонів католиків, це на два мільйони менше, ніж було у 2000 році. Минулого року з Католицької Церкви вийшло близько 200 тисяч німців.

Тимчасом позитивно розвивається католицька освіта. У Німеччині діє понад тисячу католицьких шкіл та 10 тисяч католицьких дитсадків, на виховання до яких віддають також некатоликів. Експерти пояснюють це високою якістю католицької освіти.

Голова Німецької Єпископської Конференції архиєпископ Роберт Цолліч вважає, що статистика мало пояснює віру католиків: «За кожною цифрою стоять живі люди, парафії, організації, які, базуючись на своїй вірі, творять наше суспільство», – наголошує єрарх.  Про це інформує Католицький часопис «Credo».