Created with Sketch.

У Норвегії побачили загрозу в словах і діях Мурманського митрополита РПЦ

17 вересня, 12:50

Митрополит Мурманський РПЦ Митрофан (Баданін) роками заперечує приналежність Норвегії півострова Варангер, називаючи його «нашою православною землею», яку «віддали в 1826 році недобросовісні чиновники». У Норвегії це назвали ідеологічною підривною діяльністю.

Про це повідомляє ТГ-канал «Християни проти війни» з посиланням на статтю в The New Yorker за 9 вересня 2024 р.

Підпорядкована Митрофану церква знаходиться і в прикордонному норвезькому Кіркенесі. Сам митрополит 2019 року намагався отримати інформацію про підприємство, яке постачає до міста питну воду. У 2023 році на російсько-норвезькому кордоні він заявив, що «тут починається ворожий і недружній світ». А іншим разом, виступаючи перед групою солдатів, задався питанням, що станеться, якщо Росія програє війну в Україні: «Чи є сенс продовжувати історію? Чи настав час принести вогонь і сірку на землю, і нехай усе згорить?»

Норвезький професор Карі Ага Мюклебост назвав активність Митрофана в прикордонному норвезькому окрузі Фіннмарк ідеологічною підривною діяльністю, спрямованою на те, щоб донести до місцевого населення ідею про те, що присутність Росії там передувала норвезькій.

«Вони використовують історію, щоб легітимізувати ідею про те, що це частина російської культурної сфери», — сказав Мюклебост.

Цей регіон, за його словами, був би найбільш стратегічно корисний для ядерної оборони Росії. А оновлені й освячені з благословення митрополита православні поморські хрести означають, що «їх можна захищати військовим шляхом».

Як зауважує «Релігія в Україні», раніше ТГ-канал «Християни проти війни» повідомив, що в РПЦ було позбавлено сану антивоєнного священика з Норвегії о. Дмитра Останіна. Він — українець, родом із Дніпропетровської області, служив настоятелем Богоявленської парафії РПЦ в м.Берген, Норвегія.

Таке рішення ухвалив Московський єпархіальний суд 22 липня 2024 року: його та інших кліриків, які зайняли антивоєнну позицію, звинуватили в клятвопорушенні на підставі 25 правила св. Апостолів. Рішення суду було затверджено Патріархом Московським Кирилом.

Останін відкрито висловлював свої проукраїнські погляди, виступав проти війни в Україні. За це він зазнавав цькування з боку російських Z-активістів.

Священик підписав відкрите звернення священиків РПЦ проти війни, його підпис під зверненням № 187.

12 березня 2024 року Синод РПЦ відкликав його у розпорядження Патріарха Московського Кирила (Журнал № 38), а 7 червня 2024 року заборонив у служінні указом Патріарха Кирила.

Читайте також
Світові Білорусь відкриває посольство у Ватикані
Сьогодні, 16:17
Світові Сотні християн вийшли на акцію протесту у центрі Дамаска
Сьогодні, 14:38
Світові Духовне управління мусульман РФ відкликало фетву про багатоженство
Сьогодні, 12:10
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Вчора, 14:34