У Нотр-Дамі планують «осучаснити інтер’єри»

03.12.2021, 12:32
Світові
У Нотр-Дамі планують «осучаснити інтер’єри» - фото 1
Архітектор заявив, що собор перетворять на тематичний парк, «дуже дитячий і тривіальний».

У Парижі знову почались суперечки з приводу реставрації Нотр-Даму після пожежі в 2019 році. Цього разу приводом стали плани надання «інтер’єру туристичного стилю», пише "Хмарочос" з посиланням на Dezeen.

Згідно з повідомленням Daily Telegraph, сповідальні, вівтарі та класичні скульптури замінять фресками сучасного мистецтва та новими світловими та звуковими ефектами, покликаними створити «емоційні простори».

Згідно з пропозиціями, відвідувачів будуть вести «стежкою відкриттів» через тематичні каплиці з акцентом на Африку та Азію. Писання транслюватимуться на стіни різними мовами, включаючи китайську. Одне зі святилищ буде присвячене охороні навколишнього середовища.

Моріс Кюло, паризький архітектор і критик, порівняв можливі інтер’єри з тематичним парком Disneyland.

«Те, що вони пропонують зробити із собором Паризької Богоматері, ніколи не буде зроблено з Вестмінстерським абатством чи собором Святого Петра у Римі. Це свого роду тематичний парк, дуже дитячий і тривіальний з огляду на велич цього місця», – заявив архітектор.

На кафедрі середньовічної історії Пізанського університету пропонують лише «провести реставрацію, а не вибирати рішення, які можуть змінити архітектурний план або довільно модернізувати будівлю».

Пропоновані зміни стосуються переважно тих частин собору, які відносно вціліли після пожежі. Пошкоджені елементи досі мають бути відновлені в оригінальному вигляді.

Раніше конфлікт стався через вирубку 200-літніх дубів для відновлення Нотр-Даму. Дерева зрізали в колишньому королівському лісі Берсе.

Дуби будуть використовувати для реконструкції шпиля собору Нотр-Даму, знищеного внаслідок пожежі у квітні 2019 року, пише CNN.

Дерева зрізають в колишньому королівському лісі Берсе. Одним із перших зрізали дуб, який посадили ще за часів Французької революції – йому майже 230 років. За даними Artnet, вже вирубали 85 150-літніх дубів. Дерева з лісу Віллефермой в минулому використовувались для зведення соборів, багато дубів були посаджені з наміром використовувати їх для будівництва.

Роботи з відновлення шпиля планують розпочати лише на початку 2022 року.

Наразі більш ніж 42 тисяч французів підписали петицію з закликом до уряду не вирубувати дерева, назвавши це екоцидом.

Пожежа в соборі Нотр-Дам в Парижі спалахнула 15 квітня 2019 року, унаслідок якої впали шпиль і дах одного з головних символів Франції, який почали зводити ще в XII столітті.