Created with Sketch.

У новій аудіокнизі кардинал Любомир (Гузар) представив інший погляд на владу

02.06.2011, 19:43

Презентація нової аудіокниги кардинала Любомира (Гузара) «Суспільство і влада» відбулася сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН. Це перша частина трилогії під загальною назвою «Суспільство». Аудіокнижка побудована у формі інтерв’ю, видана на двох CD-дисках. Початковий тираж – 5 тисяч примірників.

Презентація нової аудіокниги кардинала Любомира (Гузара) «Суспільство і влада»  відбулася сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН. Це перша частина трилогії під загальною назвою «Суспільство». Аудіокнижка побудована у формі інтерв’ю, видана на двох CD-дисках. Початковий тираж – 5 тисяч примірників.

Розмову з кардиналом веде народний депутат Леся Оробець. Автором передмови до книги став президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

За словами владики Любомира, він обрав тему про владу, тому що це «дуже важливий елемент у житті суспільства».

«Владу треба максимально позитивно використовувати. Я не кажу, що влада – щось погане. Навпаки – це щось дуже добре. У книзі я кажу про те, що політика і влада – одне з найбільш шанобливих занять, бо людина, виконуючи владу, може виконувати дуже багато добра. І повинна робити добро, розуміючи, що влада – це чи не найвища і не найкраща форма служіння. З другого боку – при виконані влади є також небезпеки – можна зловживати нею», – пояснив колишній Глава УГКЦ.

За його припущенням, бути при владі важко, тому що «треба вміти дати собі раду в дуже складних обставинах життя». «Від влади вимагається великої мудрості, аби часом у дуже складних обставинах зберегти те, що є основне для людини. Часто влада, не намагаючись заглибитися в ситуацію, не намагаючись її пізнати всесторонньо, дуже часто прогрішається. Тобто не тільки треба бути розумним і добрим, а й мудрим», – зауважив владика Любомир.

Він висловив задоволення, що зробив «невеличкий вклад у дискусію на цю дуже важливу тематику».

Леся Оробець, яка теж була присутня на презентації, сказала, що ще до жодного спілкування у житті так не готувалася.

«Ми почали працювати над книгою ще взимку, за місяць до зречення Блаженнійшого, а записали вже за кілька днів після цього. Я готувалася до розмови з Патріархом Любомиром, мабуть, ретельніше ніж до будь-якої іншої розмови в моєму житті. Бо спілкуватися про серйозні речі із такою мудрою людиною – велика честь і ще більша відповідальність», - зазначила Леся Оробець в своєму блозі після сьогоднішньої презентації.

Питання до Блаженнішого нардеп готувала разом з блогерами. В результаті з'явився список питань про владу, які турбують чи не найактивнішу частину українського суспільства.

«Завдяки цьому зміст книги повністю відповів назві: саме суспільство запитує Блаженнійшого про владу, і отримує чесні, інколи неочікувано гострі відповіді. Під час розмови (ви це знайдете в книзі) ще раз переконалася, що корінь проблем українського політичного проводу лежать у суспільстві, невід’ємною частиною якого є цей провід», - зазначає депутат і співавтор книги.

За її словами, наприклад, на запитання, чи можуть політики бути гіршими від свого народу, владика відповів, що можуть, і є цьому приклади.

Як сказала Л.Оробець, ключовим акцентом книги є те, що влада, у розумінні Блаженнішого, – це служіння. «Нагадую, що слово «міністр» походить від англійського слова «ministry», що в перекладі означає «служіння». У нас часто про це забувають. Як інакше, як не відповідальністю перед Богом змусити політика служити своєму народові. З іншого боку – дивно очікувати від політика служіння Богові, якщо змалку його вчили, що «бога нет». І від нього не можна відкупитися навіть хорошими зв’язками у Адміністрації Президента», – резюмувала Л.Оробець.

Віктор Єленський сказав: «Блаженніший говорить про владу, яку треба контролювати, яку треба бачити наскрізно і на яку потрібно постійно тиснути. Це також книга про людину і її відповідальність за свій вибір, бо вона не вправі нікому передовірити цей вибір».

Аудіокнигу «Суспільство і влада» можна буде придбати у храмах УГКЦ по всій Україні. Також книгу можна замовити, скориставшись послугами Інтернет-крамниці nashformat.ua («Наш формат»). Магазин «Нашого формату» є у Львові, Івано-Франківську та Києві. На сайті nashformat.ua можна оформити замовлення на усі аудіокниги Любомира (Гузара), а також дізнатися адреси і телефони крамниць «Наш формат».

Окрім того блаженніший Любомир відповів на запитання журналістів про вплив візиту Папи Івана Павла ІІ на українську владу і суспільство, про пожертву Дмитра Фірташа на будівництво академмістечка УКУ, про його оціну подій довкола Десятинної церкви в Києві та інші.

Репортаж Олени Білозерської про презентацію аудіокниги блаженнішого Любомира (Гузара) «Суспільство і влада» можна прочитати на РІСУ

Читайте також
Держава Єпископи Постійного Синоду УГКЦ зустрілися зі секретарем РНБО
Вчора, 17:31
Міжконфесійне СОМЕСЕ надіслала лист підтримки ВРЦіРО та всьому українському народові
Вчора, 14:17
Держава Верховний суд РФ відмовив в апеляції фігуранту «справи кримських мусульман» Ібрагімову, – адвокат
Вчора, 13:56
Світові Папа Франциск: Я постійно думаю про мученицьку Україну
Вчора, 12:09