У новому російському підручнику з історії забули вказати, що князь Володимир христив киян

20.04.2023, 14:56
Культура
У новому російському підручнику з історії забули вказати, що князь Володимир христив киян - фото 1
З російського шкільного підручника "Навколишній світ" для учнів четвертих класів прибрано кілька згадок Києва як столиці Київської Русі.

На це звернуло увагу видання "Медіазона", повідомляє Радіо Свобода.

Журналісти порівняли підручник, випущений цьогорічним видавництвом "Просвещение", з його попередньою версією - і з'ясувалося, що якщо у виданні 2021 року князь Володимир хрестив народ у Києві, то в новому виданні він зробив це просто "в столиці".

Крім того, якщо в попередньому підручнику "після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор", а автором літопису "Повість временних літ" значився "чернець Києво-Печерського монастиря Нестор", то в новому навчальному посібнику Ігор став правити Руссю без вказівки міста, а Нестор став просто ченцем, без уточнення місця, де жив і працював.

Журналісти "Медіазони" також звернули увагу на те, що у підручнику з історії Росії для учнів шостого класу змінилася дата, яка вважається моментом заснування Русі як держави. У редакції 2016 року як ця дата значиться 882 рік, "коли Олег об'єднав Новгород і Київ", а в новій редакції - 862 рік, коли Рюрик був призваний на князівство в Новгород.

Зміни внесено на тлі війни Росії проти України, столицею якої є Київ. У видавництві поки що не коментували ці зміни.