В УГКЦ розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного»

В УГКЦ розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного» - фото 1
Про це заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав у зверненні до  священників Київської архиєпархії під час зустрічі за посередництвом зуму.

Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

В УГКЦ розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного» - фото 60064

 

Головний день акції – 15 листопада, припадає на День бідного, який встановив Папа Франциск, проте акція триватиме впродовж наступних місяців.

«Йдеться не про одноразову справу, а активізацію такого типу соціального служіння в наших парафіях загалом. Тобто збірки проводитимуться постійно і безстроково. Бо правдоподібно, питання харчування, забезпечення базових потреб наших людей буде одним із великих соціальних викликів цієї зими і наступної весни», – вважає Блаженніший Святослав.

За його словами, до Дня бідного при кожній парафії формуватимуться банки харчів. Він додав, що багато парафій УГКЦ в Україні вже це роблять, у Західній Україні сформувався вже цілий рух.

«Просимо всіх принести до храму харчі, які можуть зберігатися. Крупи, макарони, олію, які можна було б зібрати і за потреби нагодувати голодного. Прагну, щоб ця акція стала конкретним способом, як ми засвідчимо нашу віру в непростих обставинах пандемії кінця 2020 року», – зазначив духовний лідер українців.

Глава УГКЦ відзначив сумну статистику в Україні: «Тільки державна статистика офіційно говорить, що чверть населення України перебуває за межею бідності. Туди належать 80 відсотків пенсіонерів. Також зростає кількість безробітних в Україні, яка наближається до двох мільйонів».

На його думку, це означає, що ми входимо в той період, коли наслідки пандемії відчуватимуться не лише на санітарному полі, а й у соціальному житті.

Додамо, в одному з храмів УГКЦ львів’ян вже просять долучитися до акції “Нагодуй бідного”.

Як розповіли у церкві Введення у храм Пресвятої Богородиці, збірка присвячена до Дня бідного, який цьогоріч проголосив Папа Франциск. Про це інформує Духовна велич Львова.

“Ви можете приносити ХАРЧІ до нижнього класу церкви, а також у захристії храму вказувати інформацію про осіб, які потребують допомоги (сусіди, люди старшого віку, знайомі, безхатченки з постійним місцем перебування неподалік вас тощо)”, – адреса храму Введення (вул. Чукаріна,5, Львів)

Просять приносити продукти виключно ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ. Список можливих продуктів представлений у афіші.

В УГКЦ розпочинається безстрокова акція «Нагодуй бідного» - фото 60034

 

Як РІСУ інформувала, Католицька Церква 19 листопада 2017 р. вперше почала відзначати Всесвітній день бідних. Про його відзначення Папа Франциск оголосив наприкінці Ювілею Милосердя. Завданням є закликати всю християнську спільноту простягнути свою руку бідним, слабким та всім тим, чия гідність розтоптана.