Created with Sketch.

У Польщі проголосили балаженними 10 черниць, закатованих Червоною армією 1945 року

12.06.2022, 09:55

У Вроцлаві кардинал Марчелло Семераро 11 червня проголосив блаженними сестру Пасхаліс Ян та її дев’ять співсестер із Згромадження святої Єлизавети, що загинули від рук солдатів Червоної армії у Польщі 1945 року.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Папа Франциск ще 19 червня 2021 року підписав декрет про визнання мучеництва десяти польських черниць із Згромадження святої Єлизавети, що зазнали катувань і знущань з боку червоноармійців під час Другої світової війни.

У контексті війни в Україні факт їхньої загибелі від рук червоноармійців набирає особливого значення.
Радянські солдати вбили в Польщі не тільки цих 10 сестер. Тільки в самому Згромадженні святої Єлизавети їх загинуло кілька десятків. Червоноармійські «визволителі» вбили сотні черниць з інших Згромаджень та Чинів, а також тисячі світських жінок.

У катедральному храмі польського міста Вроцлава кардинал Марчелло Семераро, префект Дикастерії в справах визнання святих, 11 червня 2022 року, представляючи Папу Франциска, очолив беатифікаційні урочистості й проголосив блаженними мученицями Католицької Церкви сестру Пасхалісу Ян та її дев’ять співсестер: Мелузію Рибку, Едельбурґу Кубіцьку, Аделу Шрамм, Акутіну Ґолдберґ, Адельгайду Тепфер, Феліциту Елльмерер, Сабіну Тінель, Розарію Шилінґ, Сапієнцу Гейманн, які від лютого по травень 1945 року зазнавали катувань від рук солдат Червоної армії й загинули мученицькою смертю, захищаючи свою честь і честь тих, які були з ними.

У проповіді кардинал Семераро наголосив, що мучеництво цих десяти черниць нагадує про насильство, жорстокість і ненависть, які тепер заторкнули Україну. Він вказав, що беатифіковані сьогодні сестри-єлизаветанки були живим втіленням мудрих дівчат з притчі з Євангелії від святого Матея, які вийшли назустріч Господу із запаленими світичами. За їхню вірність Господь увінчав їх вінком слави. Все життя цих сестер було справжнім самовідданим даруванням себе хворим, убогим, похилим віком, найнужденнішим. Їхня безкорислива любов до ближніх була героїчною до такої міри, що вони, незважаючи на звістки про жорстокість і звірства Червоної армії в Польщі на переломі 1944-45 років, не залишили хворих, якими піклувались, щоби рятувати свою честь і життя. Проповідник також зазначив, що сестри пішли на смерть з героїчною хоробрістю, про яку розповідали багато свідків, маючи на думці слова святого апостола Павла: «Хто може відлучити нас від любові Христової» (Рим 8,35).

Префект Дикастерії в справах визнання святих підкреслив, що їхнє мучеництво нагадує про ті події, які ми відчуваємо сьогодні в Європі XXI століття. «Це обставини, при яких, бачачи сцени скоєного насильства, жорстокості, необґрунтованої ненависті, відчуваємо прагнення до миру й побудови гармонії за допомогою жестів любові, відкритості, прийняття й гостинності», – сказав він. Кардинал Семераро також нагадав слова Папи Франциска, звернені до паломників з Польщі під час загальної аудієнції 2 березня ц.р. у зв'язку з ситуацією на Україні, подякувавши їм за те, що вони першими підтримали Україну, «відкривши свої кордони, свої серця та двері своїх домівок українцям, що втікають від війни. Ви великодушно жертвуєте їм все необхідне для гідного життя, незважаючи на драматичну ситуацію».

Згромадження сестер св. Єлизавети – ельжбетанок чи єлизаветанок – виросло із соціальних потреб ХІХ ст. Сестри цього Згромадження трудяться приблизно в 20 країнах Європи, Азії, Південної Америки та Африки. Вони присутні також і в Україні.

До харизми Згромадження належить піклування хворими, не тільки в лікарнях, але й догляд за хворими у їхніх домівках, дбання про убогих і про дітей.

Читайте також
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Суспільство Цей день – це про нас! Предстоятель ПЦУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи
Вчора, 14:43
Суспільство Під час загальної аудієнції Папа зачитав лист студента з України
12 червня, 13:01
Суспільство Без Бога ми би не вистояли стільки часу, - єпископ Віталій Кривицький у 1000 день війни
12 червня, 13:28