У Польщі тривають протести проти заборони абортів: подекуди паскудять храми

26.10.2020, 16:33
Світові
У неділю 25 жовтня у низці міст Польщі відбулися протести під стінами церков і соборів - продовження акцій проти рішення Конституційного суду, яке посилило заборону абортів в країні до майже повної.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Лідери жіночих протестів проти заборони абортів у соцмережах закликали людей масово виходити до церков. Одночасно консервативні групи почали закликати "захистити церкви" від демонстрантів.

У Польщі тривають протести проти заборони абортів: подекуди паскудять храми - фото 60665

 

Так, у Познані до собору під час служби зайшли кілька десятків людей та зривати службу. Священник зрештою припинив Месу через неможливість провести її належним чином та повідомив поліцію. На близько 30 людей склали протоколи.

У Варшаві під стінами костелу Святого Хреста також зібралося кілька десятків мітингувальників з гаслами "Моє тіло - мій вибір", "Садисти", "Що ви знаєте про те, як народжувати", "Польща - це пекло для жінок".

Дві активістки з банером "Це ваша величезна помилка" спробували зайти всередину, їх не впустили.

Протестували також під стінами кафедральної базиліки Іоанна Хрестителя, у костелі на площі Нарутовича. Подекуди окремі протестувальники змогли зайти всередину.

Проабортні діячі подекуди паскудять храми під час своїх протестів.

Так, зривати хід Святих Мес закликали в інтернеті організації, пов’язані з жіночим страйком. «Зіпсуймо їм настрій! Бо вони радіють завчасно! Візьми нашу банкноту (тобто проатортний флаєр — ред.), іди до храму і вкинь на тацю! Не хочеш входити всередину — приклей назовні», — писали феміністки. Також заохочувалося публікувати в соцмережах фото з протесту.

Варшавська поліція, у випадку храму по вул.Острудзькій, отримала заяву стосовно нищення майна; поліцейські зайнялися цією справою.