У Португалії виплатять компенсацію жертвам сексуального насильства з боку духовенства

13 квітня, 12:38
Світові
У Португалії виплатять компенсацію жертвам сексуального насильства з боку духовенства - фото 1
У Португалії Католицька Церква вирішила виплачувати фінансову компенсацію жертвам сексуального насильства з боку священиків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.

"Католицька Церква Португалії заявила у четвер, що виплачуватиме фінансову компенсацію жертвам сексуального насильства над дітьми в церкві", - йдеться у повідомленні.

Суму виплати встановлюватимуть у кожному конкретному випадку.

У звіті португальської комісії, що фінансується Церквою, у лютому 2023 року було встановлено, що щонайменше 4815 неповнолітніх осіб зазнали сексуального насильства з боку духовенства – переважно священиків – протягом семи десятиліть.

Автори звіту заявили, що їхні висновки є "верхівкою айсберга", а голова комісії Педро Стрехт додав, що понад 100 священиків, підозрюваних у сексуальному насильстві над дітьми, залишаються служити в Церкві.

Наступного місяця, після появи звіту, Церква оголосила про низку кроків для боротьби з сексуальним насильством над дітьми, але її різко критикували за те, що не вжито жорсткіших заходів.

Зазначається, що Католицька Церква пропонує постраждалим від сексуального насильства самостійно подавати запити на компенсацію. Спеціальний комітет визначить суму, яку виплатять кожній жертві.

Співзасновник асоціації жертв насильства у церкві Coracao Silenciad Антоніо Гроссо вважає, що компенсація має бути однакова для всіх.

"Я не знаю, яку вимірювальну стрічку вони використовуватимуть, щоб оцінити страждання людей, людей, яким доведеться знову розповідати свої історії, щоб побачити, чи заслуговують вони більше або менше центів", — заявив він.

Також Гроссо наголосив, що Церква має сама звертатися безпосередньо до жертв, а не чекати, поки вони подадуть запит на компенсації.