Законопроект про впровадження дня національної молитви 24 лютого не має достатньо голосів для підтримки, тому навряд чи буде розглянутий у залі.
Про це заявила перша заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич у телеефірі, передає Укрінформ.
«Звичайно, для нас 24 лютого теж особливий день. Ми розуміємо, що він є трагічним, але для всіх українців він є й пам'ятним. Адже це день початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Але станом на зараз у залі немає єдиної позиції щодо цієї законодавчої ініціативи, аби 24 лютого щорічно починалось із національної молитви. Тому навряд цей законопроект буде розглянутий у залі до 24 лютого. Адже ми не бачимо тієї необхідної кількості голосів, які могли б його підтримати», - додала вона.
Парламентарка нагадала, що група народних депутатів внесла до ВРУ два законопроекти про запровадження дня національної молитви: основний (реєстр. № 12336) та альтернативний (реєстр. №12336-1). Документом запропоновано встановити 24 лютого пам'ятним, неробочим днем в Україні.
«Впровадження передбачається шляхом внесення змін до закону "Про працю". Ми розглянули законопроект у комітеті, внесли правки та пропозиції, висловили низку зауважень. Наголосили, що не можна жодних вихідних: якщо говорити, яким має бути цей день, точно - робочим. Також відхилили на комітеті той другий проект, який пропонував ці зміни у вигляді постанови», - повідомила Констанкевич.
Вона наголосила, що доцільність ухвалення цього законопроекту нардепи аргументують наявністю такого досвіду в інших країнах світу.
Нагадаємо, парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував прийняти в цілому як закон законопроект № 12336 про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення Національного дня молитви, який подав глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та низка народних депутатів.