У релігійних кварталах Ізраїлю відбуваються антикарантинні бунти

У релігійних кварталах Ізраїлю розгорнувся справжній бій між мешканцями і поліцією. Ортодокси не хочуть дотримуватися карантину, поліція намагається змусити їх це зробити.

У релігійних кварталах Ізраїлю відбуваються антикарантинні бунти - фото 59828

 

Про це повідомляють Подробности.

Гарячі сміттєві баки, каміння, що летить над головою, розбиті машини і поліцейський спецназ, який задкує від розлюченого натовпу. Картина дуже типова в останні дні для кварталів Єрусалима, Бейтара або Модіін-Іліт, де більшість населення - ортодокси.

З релігійними громадянами в Ізраїлі - ситуація складна. Вони вперто не хочуть дотримуватися карантинних заборон. Особливо в тому, що стосується закриття синагог і обмежень масових зібрань. Всередині приміщення можуть збиратися не більше 10 людей, на відкритому повітрі - не більше 20. Ортодоксів це не влаштовує, саме зараз тривають осінні свята, які зазвичай збирають багато людей. Спроба навести порядок призводить до запеклих зіткнень. У релігійні населені пункти введені підрозділи спецназу.

Михайло Зінгерман, представник поліції Ізраїля:

"Буквально вчора у нас кілька поліцейських, в тому числі дівчата-поліцейські були поранені під час наведення ладу в населеному пункті Модіін-іліт. Там натовп, коли побачив поліцейських, почав закидувати їх камінням. Почав робити масові заворушення, довелося застосувати силу".

Як тільки патруль поліції з'являється біля синагоги, туди стікаються сотні жителів кварталу. Якщо раніше вони просто кричали на поліцейських, то тепер буквально кидаються на них. У Модіін-Іліт між ортодоксами і спецназом розгорілися майже справжні вуличні бої.

У хід йдуть величезні каменюки, пляшки і петарди. Влада, як може, переконує: "посидьте вдома, ще трошки і почнеться зниження захворюваності, тоді почнемо відкривати синагоги". Навіть багато авторитетних рабинів вже підтримали дії уряду. Але на вірян це практично не діє.

У релігійних кварталах і містах потужний спалах COVID-19. Ці населені пункти очолюють список так званих "червоних" міст, в яких найбільша кількість хворих.

У пресу просочилися відомості про випадки, коли керівництво громади ортодоксів буквально заохочує масові зібрання, сподіваючись таким чином отримати колективний імунітет.

Експерти шоковані: окрема громада у такий спосіб не зможе домогтися імунітету, а от переповнити лікарні важкими пацієнтами - цілком.