Created with Sketch.

У Римі обговорили діяльність "Карітасу" та гуманітарну ситуацію в Україні

17.05.2022, 10:03

16 травня 2022 року відбулась конференція, присвячена діяльності Карітасу в Україні. Захід відбувся з нагоди візиту до Риму президентки Карітасу України Тетяни Ставничої та виконавчого директора Карітасу Спес Україна отця В’ячеслава Гриневича.

Про це інформує сайт "Карітас-України".

У конференції взяли участь: Алоїзіус Джон, Генеральний секретар Caritas Internationalis; Тетяна Ставнича, Президентка Карітасу України; О.В’ячеслав Гриневич, Генеральний секретар Карітас-Спес Україна; Сільвія Сінібальді, Директорка з міжнародного співробітництва та гуманітарних питань Карітасу Європи. Модератор: Алессандро Джізотті, заступник редакційного директора Дикастерії з комунікації.

Було зазначено, що з 24 лютого Карітас Інтернаціоналіс та Конфедерація Карітасу продовжують невпинно працювати над підтримкою вразливих осіб та громад, чиє життя було спустошено внаслідок війни в Україні.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України дві українські організації Карітасу – «Карітас України» та «Карітас Спес-Україна» підтримують місцеве населення, надаючи гуманітарну допомогу. З початку війни та станом на 6 травня 2022 року Карітас України та Карітас-Спес Україна надали допомогу понад 1 223 632 особам, які стали жертвами військових дій, через свої 50 локальних центрів, розташованих по всій країні.

Організації Карітасу у сусідніх країнах – у тому числі в Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, Румунії та Молдові також знаходяться на передовій у наданні допомоги мільйонам біженців, які тікають від війни, за підтримки інших членів Конфедерації Карітасу.

Під час конференції були озвучені статистичні дані: з початку війни в Україні 13 мільйонів українців змушені були покинути свої домівки. 1,8 мільйонів біженців – діти.

"Карітас Інтернаціоналіс попереджає, що гуманітарні наслідки цієї війни будуть глобальними. Існуюча глобальна соціально-економічна нестабільність, створена пандемією COVID-19, буде ще більше посилюватися цією кризою, створюючи загрозу продовольчій безпеці, різке зростання цін на основні товари і, перш за все, ризик глобальної економічної рецесії та енергетичної кризи. Найменш розвинені країни постраждають найбільше", – зазначив у своїй промові Генеральний секретар Caritas Internationalis Алоїзіус Джон. "Найбідніші заплатять найвищу ціну", – підкреслив він.

Тетяна Ставнича розповіла, що за кожною цифрою в статистиці про війну стоїть людська історія та людське обличчя: "Люди, які приходять до центрів Карітасу, почуваються в безпеці, вони охоплені любов’ю спільноти. Карітас бачить не лише цифри, а реальних людей з унікальними історіями життя".

Читайте також
Україна і світ Зеленський прокоментував ідею Орбана щодо різдвяного обміну полоненими і перемирʼя
17 травня, 13:00
Україна і світ РФ намагається спекулювати на історичній пам’яті у відносинах України та Польщі, - Кондратюк
17 травня, 10:20
Україна і світ МЗС закликало Угорщину припинити «аморальні маніпуляції» на темі миру та Різдва
17 травня, 10:37
Україна і світ У Трампа можуть розглянути пропозиції Орбана щодо «різдвяного перемир’я»
17 травня, 09:20