Created with Sketch.

У Римі представники різних релігій підписали заклик до миру

26.10.2022, 09:45

Папа Франциск взяв участь в молитовній зустрічі, присвяченій молитві за мир в Україні та світі, під час якої виголосив промову та підписав спільний заклик разом з представниками інших релігій та християнських конфесій. "Мир є святим, війна ніколи не може бути святою!" - головний меседж підписаного документу.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Цього року наша молитва стала “воланням”, бо сьогодні мир важко зруйнований, поранений і розтоптаний”, – зазначив Папа Франциск під час заключної події триденної зустрічі «Волання за мир. Релігії та культури в діалозі», організованої в Римі Спільнотою святого Егідія.

Цей захід проходив від 23 до 25 жовтня 2022 р., зібравши релігійних і політичних провідників у дусі зустрічі, яку 35 років тому Папа Іван Павло ІІ провів у Ассізі.

Завершальна частина зустрічі відбулася ввечері, 25 жовтня, в римському Колізеї. Спочатку Папа Франциск очолив екуменічну молитву за мир в Україні та в світі у самому Колізеї, а потім разом з представниками інших християнських конфесій приєднався до учасників міжрелігійної зустрічі.

Зі сцени перед Колізеєм з вступним словом до учасників зустрічі звернувся Голова Спільноти святого Егідія Марко Імпальяццо. Далі прозвучали виступи засновниці та директорки Громадянської асоціації «Vinculos en Red» (Аргентина) Алісії Пересутті та біженки з Лівії, яка прибула до Італії через гуманітарні коридори, Естер.

Після короткого відео під назвою «Болі світу» та хвилини мовчання в пам’ять про всіх жертв пандемії, війни, тероризму і насильства, до присутніх звернувся Папа Франциск.

"Цього року наша молитва стала «воланням», бо сьогодні мир важко порушений, поранений і розтоптаний: і це діється в Європі, тобто, на континенті, який минулого століття пережив трагедії двох світових війн. Тепер переживаємо третю. На жаль, відтоді війни ніколи не переставали зрошувати кров’ю землю та доводити її до зубожіння, але момент, який переживаємо, особливо драматичний. Тому ми й піднесли нашу молитву до Бога, Який завжди вислуховує тужливий крик Своїх дітей. Вислухай нас, Господи", - заявив понтифік.

За підсумками триденної зустрічі зачитали заклик до миру, текст якого опісля підписали Папа Франциск та представники інших релігій і християнських конфесій, які брали участь в події.

Едіт Брук, письменниця єврейського походження, вручила текст дітям, які роздали його присутнім на зустрічі представникам влади та релігій.

Заклик

Зібрані в Римі в дусі Ассізі, ми молися за мир відповідно до різних традицій, але в згоді. Тепер же ми, представники християнських Церков і світових релігій, стурбовані звертаємося до світу та представників держав. Стаємо голосом тих, хто страждає через війну, біженців і сімей всіх постраждалих та полеглих.

З стійким переконанням кажемо: вистачить війни! Зупинімо кожен конфлікт. Війна несе лише смерть і руйнування, вона є авантюрою без вороття, в якій усі ми програємо. Нехай замовкне зброя, нехай буде оголошене загальне перемир’я. Нехай же швидко, доки вже не буде запізно, розпочнуться переговори, здатні привести до стабільного та тривалого миру.

Нехай же наново відкриється діалог, щоби скасувати загрозу атомної зброї.

Після жахіть і болю другої світової війни країни виявилися спроможними направити глибокі розриви, спричинені конфліктом, і через багатосторонній діалог причинитися до народження Організації Об’єднаних Націй, яка є плодом прагненням, яке сьогодні більше, ніж будь коли, є необхідністю: прагненням миру. Сьогодні не потрібно втратити пам’ять про те, якою трагедією є війна, матір усіх форм бідності.

Стоїмо на роздоріжжі: бути поколінням, яке дозволить планеті і людству померти, яке нагромаджує зброю та торгує нею, в ілюзії самим врятуватися, воюючи проти інших, або ж поколінням, яке творить нові способи життя разом, не інвестує в зброю, відкидає війну як інструмент вирішення конфліктів та припиняє надмірну експлуатацію ресурсів планети.

Ми, віруючі, повинні діяти на корить миру всіма можливими способами. Нашим обов’язком є допомагати роззброювати серця та прикликати до примирення між народами. На жаль, ми іноді й між собою є поділеними, зловживаючи святим Божим іменем: просимо за це прощення, з покорою та почуттям сорому. Релігії є та повинні залишатися великим ресурсом миру. Мир є святим, війна ніколи не може бути святою!

Людство повинно покласти край війні, бо тоді війна покладе край людству. Світ, наш спільний дім, є одним і належить не тільки нам, але й майбутнім поколінням. Тому, звільнімо його від ядерного кошмару. Негайно розпочнімо серйозний діалог про непоширення та про знищення ядерної зброї.

Разом розпочнімо з діалогу, який є дієвими ліками для примирення народів. Інвестуймо в кожну дорогу діалогу. Мир завжди є можливим! Нехай ніколи більше не буде війни! Ніколи більше не виступаймо одні проти одних!

Рим, 25 жовтня 2022 р.

Читайте також
Міжконфесійне Глава УГКЦ привітав з ювілеєм головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха
26 жовтня, 09:19
Міжконфесійне У Буенос-Айресі відбувся XIX Молитовний захід за мир у дусі Асижу за участю УГКЦ
26 жовтня, 15:51
Міжконфесійне Блаженніший Святослав і владика Богдан Дзюрах зустрілися з Апостольським нунцієм у Німеччині
26 жовтня, 16:11
Міжконфесійне Військові капелани відвідали Ісламський культурний центр у Києві
26 жовтня, 11:39