Євангеліє XVII століття перевели в елетронний формат у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Про це Укрінформу повідомила завідувачка сектором впровадження цифрових технологій музею Ольга Морозова.
«Це перше друковане «Євангеліє», що вийшло на теренах сучасної України. Видане воно у Львові у 1636 році, на замовлення Львівського братства. Друкар – Михайло Сльозка. У книзі багато ілюстрацій, ошатний титульний аркуш. Гравюри чотирьох Євангелістів відтиснуті з дощок, зроблених майстрами з кола знаного друкаря і видавця XVII століття Памви Беринди, а, можливо, і ним самим. Все це ми оцифрували й відтепер переглянути давнє «Євангеліє» можна на сайті музею», - розповіла Морозова.
За її словами, нині в Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається понад 100 стародруків, датованих до 1800 року. Це розкішні фоліанти, що мають 300-800 сторінок. Їх поступово переводять у цифровий формат.
На сайті Рівненського обласного краєзнавчого музею вже можна «погортати» Острозьку Біблію 1581 року, Євангелії 1608 року, Почаївські Євангелї XVIII століття, книгу церковний пісень Октоїх Дерманський, який побачив світ у 1604 році, Місяцеслов XIX століття, перший стародрук, виданий у 1734 році в Почаєві.
У фондах Рівненського обласного краєзнавчого музею налічується майже 300 тис експонатів, з них понад 20 тис. представлені в залах постійних експозицій та на виставках. Серед оригінальних експонатів - гербарії рідкісних рослин Рівненщини, скарби давньоруських срібних прикрас ХІІ – ХІІІ ст, твори волинського іконопису, колекція стародруків, предмети козацької доби, біломармурові роботи відомого польсько – італійського скульптора Сосновського, колекції монет, холодної та вогнепальної зброї.