Created with Sketch.

У Рохманові на Шумщині з новою силою відновився міжконфесійний конфлікт між УПЦ (МП) та УПЦ КП

03.04.2007, 12:04

Нову хвилю конфронтації у суперечку за храм в Рохманові спричинив приїзд на Шумщину „ініціативної групи” на чолі з колишнім парохом місцевої громади УПЦ (МП) Олегом Сірком та помічником нардепа-комуніста Василя Симоненка Валентином Лукіяніком.

Нову хвилю конфронтації у суперечку за храм в Рохманові спричинив приїзд на Шумщину „ініціативної групи” на чолі з колишнім парохом місцевої громади УПЦ (МП) Олегом Сірком та помічником нардепа-комуніста Василя Симоненка Валентином Лукіяніком. Виступаючи з вимогою негайно повернути церкву Святої Трійці православній громаді члени ініціативної групи навіть погрожували голові Шумської райадміністрації Василю Петруку тим, що він може зникнути на три дні. Про це кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу розповів сам голова райадміністрації.

„Ті люди діяли не зовсім цивілізованим шляхом. Я запитав, яким чином і куди я маю зникнути, а вони відповіли, що зникну так, що ніхто не знатиме, а через три дні мене виявлять, наприклад, у Почаєві”, – зазначає Василь Петрук.

Також члени ініціативної групи, які представилися київськими журналістами та юристами, за його словами, чинили тиск на місцеву районну газету. Вони коментували статті і дорікали, що газета неправильно висвітлює події. 31 березня гості з Києва намагалися також потрапити до приміщення райадміністрації.

„Це була субота, вихідний день і я пояснював їм, що установа не працює. Але їх було понад 10 чоловік і вони не послухали. Почали лунати заклики „Ваша бандеровская власть закончилась! Мы наведем здесь порядок”.

Тому я викликав наряд міліції”, – каже голова райадміністрації. Після цього різкі заяви зникли і троє членів ініціативної групи, голова райадміністрації та представники правоохоронних органів більше півгодини говорили про конфлікт у Рохманові.

Зараз сільську церкву опечатали і проводять інвентаризацію майна, але про те, який буде розв’язок ситуації, представники влади ще не кажуть.

1 квітня до Шумська у зв’язку з нагнітанням ситуації терміново виїздив заступник губернатора Анатолій Вихрущ і заявив, що влада не дозволить застосувати неправовий сценарій врегулювання конфлікту.

„У свій час будуть відповідні розпорядження голови обладміністрації. Стоїть питання круглого столу і обидві сторони конфлікту повинні домовлятися”, – розповідають в обласному управлінні аналітики та прогнозування внутрішньої політики.

Представник УПЦ (МП) отець Олег Сірко, навпаки, заявляє, що про погрози Сергію Петруку нічого не знає і що погрожували якраз йому.

„Храм опечатали, проводять опис майна і я дуже б хотів, щоб все вирішили згідно з законом. А на сьогодні ще один чоловік погрожував мені з ножем. Це зафіксувала міліція”, – каже він.

2 квітня отець Сірко вже їхав до Києва, але пообіцяв, що конфлікт обов’язково вирішать після Великодня.

Не залишається бездіяльним і Київський Патріархат, громаду якого на свята практично позбавили храму. „Ми готуємо оскарження рішення опечатати церкву в суді. Московський Патріархат використовує для літургій будинок і їм цього достатньо. Ми ж залишилися без приміщення”, – розповідає архиєпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ КП Iов (Павлишин).

УПЦ КП звертатиметься до влади, щоб храм на Великдень таки відкрили, зазначає він. Конфлікт у Рохманові триває уже понад два роки і справа місцевої церкви дійшла вже до рівня Верховного суду України. Як стверджує Василь Петрук, влада радо б вирішила суперечку, але й останнє рішення Вищого адміністративного суду не запропонувало конкретного шляху як це зробити.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59